Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya évek múlva is felismer?

Egy kutya évek múlva is felismer?

Figyelt kérdés
egy különösen hamis , agresszív, harapós kutyát ha nem látok évekig, (előtte minden napos volt a "találkozás" , és engem különösen "kedvelt" , 2-3 év elteltével újra meglátna szerintetek csóválná a farkát, és örülne? vagy pedig nekem jönne , mint egy idegennek?

2016. febr. 1. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Van egy történetem, amit Tatám "hagyott rám". Itt, Sarkadon dolgozott a varrodában mint fűtő. A kazánt kezelte. Ide került egy németjuhász keverék kölyök, hogy őrízze a területet. Tatám nagyon szerette a kutyákat, így ő foglalkozott vele csak szinte...ha jól emlékszek talicskában tolta, vagy fürdette is (?). Megszerették egymást. Nappal láncon volt. Tatám elkerült a varrodától, csak Mama maradt ott. Otthagyta így a kutyát is. Jó idő múlva visszament valamiért (nem dolgozni, azt hiszem segíteni valamit elhozni Mamának). Oda akart menni a kutyához. A portás mondta neki, hogy ne menjen oda mert nagyon hamis kutya lett belőle. De tatám odament, és a kutya a mellső 2 lábával átölelte :) Azt hiszem Rudinak hívták a kutyát.
2016. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szép történet :)
2016. febr. 1. 23:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha valamennyire szoros a kapcsolatotok, akkor biztosan örömmel fordulna hozzád később is, de azt azért bele kell venni a számításba, hogy ha csak felszínesen ismert és évek múlva egy másik gazdához kötődne szorosabban és akkor találkoztok, akkor ugyan lehet, hogy megismer, de mivel nem kötődtetek annyira szorosan, ezért inkább a jelenlegi gazdájának akar megfelelni, aki ha azt várja tőle, hogy legyen mindenkivel agresszív pl. házőrzéskor, akkor lehet, hogy azt választaná, hogy feléd is agresszív viselkedést mutat. De lehet, hogy ez csak külsőség lenne, ugatás, vicsorgás, aztán komolyabb agresszióba nem menne át. Én ismertem olyan kutyát, aki az ismerősöket is megugatta házörzés közben a kerítés mögül, de benyúlva az ismerősnek meg lehetett simogatni, bár ugyanúgy ugatott tovább.
2016. febr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm megkért, hogy foglalkozzak a kuvasz kölykével, mert nem volt rá ideje. Rengeteget játszottam vele, sétáltunk, tanítottam kb. fél éves koráig, aztán elköltöztem onnan.

3 év múltán ismét találkoztam a kutyával, aki addigra óriási, bizalmatlan, kissé morózus kanná érett. Voltam olyan bátor vagy balga, hogy előzetes figyelmeztetés nélkül besétáltam az udvarba. Egy kifejlett kuvasz kan udvarába, nóóómális?

Mikor meglátott, azonnal rohamra indult, már épp kezdtem volna összetojni magam, mikor megváltozott az arckifejezése: megismert. Majdnem feldöntött, mert lefékezni már nem bírt, de nyüszített, ugrált, bújt, a farkát kicsóválta a helyéről az a nagy mafla, én meg majdnem elsírtam magam.

2016. febr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!