Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párt szeretnék a kutyámnak....

Párt szeretnék a kutyámnak. Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
3 éves szuka bichon havanese mellé érdemes egy most 8 hetes kant szerezni? Nem volt még fedezetve,ami szintén aktuális lesz a tavasszal. Hülye kérdés,de lehet a párja 3 évvel fiatalabb? És ha vemhes lesz nem lesz gond egy neveletlen kölyök viselkedése? Vagy ne most fedeztessem be,majd oda nő jövőre a fiú? Segítsetek már!
2016. febr. 3. 13:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán értem a dolgot.

Ha fedeztetni szeretnénk a kutyát, ahhoz nem kell venni kant, hanem el kell vinni fedezőkanhoz (miután megvannak a tenyésztéshez előírt szűrései, tenyészszemléje).

2016. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Kezdjük ott, hogy miért akarod fedeztetni a kutyádat? Mert azt a kérdésed alapján nem hiszem, hogy tenyésztő vagy, és törzskönyves kiskutyákat szeretnél eladni.

Ahhoz hogy tenyésztő legyél és ne ész nélkül szaporítsd a kutyákat, mint ahogy sokan csinálják, rengeteg engedély ,orvosi szűrés stb kell. A mostani kutyád törzskönyves egyáltalán?

Egyébként ha kiskutyáid lesznek, remélem tisztában vagy azzal, hogy mindegyiket oltatni, féregleleníteni kell és csak úgy adhatod el. De amúgy meg az a véleményem, hogy ne szaporíts feleslegesen. A szukád nem egy tenyészkanca amit kizsákmányolhatsz...

2016. febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Énédesjóistenem... :((

Ugye tudod, hogy butaságra készülsz? A szukát, ha nm akarod tenyészteni (és nyilván, különben nem írnál ide), akkor érdemes ivartalaníttatni. Neki is jobb, nem lesz álvemhes, nem lesz méhgyulladása, viszont lesz hosszabb, egészséges élete.

Ha veszel egy kant is mellé, azt is ivartalaníttasd! Légyszi.

Beetettek ezzel a muszáj egyszer elleni a szukának, vagy önerőből jutott eszedbe ez a baromság?

2016. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ajánlom figyelmedbe...

Nem is értem, hogy ez miért egyértelmű, hogy "tavasszal aktuális lesz a fedeztetés". Inkább az ivartalanítás legyen aktuális.

2016. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek ne legyél szaporító :(
2016. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
tényleg ne szaporítsál, csak a pénz miatt ne. egy tenyésztőnek 8 hetes korukig kell foglalkozni a kölykökkel (oltások, féregtelenítés, törzskönyv, chipp) ezek sok pénzbe kerülnek. Te nem vagy tenyésztő különben ilyen kérdést fel sem tennél. ivartalanítsad a kutyust, ha csak játszótársat keresel neki akkor keressél fel fajtamentőket és ott találni vele egykorú, ivartalanytott kutyát. Tényleg ezt nagyon gyorsan töröld ki a fejedből!
2016. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

1,5-2 éves koruk után lehet csak bármi ilyesmit tervezni.


Nem tudom,hogy jutott eszedbe egy kölyök kutyával fedeztetni -.- egy 35 éves nőt egy 10 éves kisfiúval? szerinted normális dolog???


Kezdjük ott,nem értesz semmihez sem. Csak két kutyát össze raksz.


Se szűrések,se kiállítási eredmények,se tenyésszemle. Így kell ezt végülis.. nyomorítsd meg a szukát és a kant is. Ja meg a kölyköket is.


Ivartalanítsd a szukádat, ha kan kerül hozzátok őt is lehet szépen ivartalanítani.


Neten pedig a szaporításnak nézz utána,mert arra készülsz!!!

2016. febr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Társat szeretnék neki a későbbiekre. Sok helyen keresgettem,de nem találtam felnőtt havanese-t. Valóban azt hallottam,hogy a szuka kutyának szülnie kell,hogy a későbbiekben ne legyen daganatos megbetegedése. Nem üzletelni akarok,csak gondolom neki sem rossz,ha megtapasztalja milyen az anyaság. A családomé lennének a kölykök.
2016. febr. 3. 14:53
 9/22 A kérdező kommentje:
Tervezem az ivartalanítást,de tényleg örülnék,ha legalabb egyszer kölykezne.
2016. febr. 3. 14:55
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy neki nem rossz, hogy megtapasztalja az anyaságot? A kutya nem ember, aki örül, hogy gyereke születik... A kutyának ez szenvedés, nem jókedvéből csinálja.

A betegségeket pedig ivartalanítással tudod megelőzni és NEM fedeztetéssel!

2016. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!