Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kutyusnak le kell vágni...

Boxer kutyusnak le kell vágni a farkát?

Figyelt kérdés
Családi kutyus lesz, de én nem szeretem:( Egyáltalán miért vágják le neki? Biztos, hogy nem egy könnyű dolog számukra se:S:S
2010. márc. 29. 15:18
1 2
 1/17 anonim válasza:
27%

levágják a farkát?

jaj.

2010. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell. Normális helyeken már nem is vágják, viszont ha nem olyan helyről veszed, ahol erre figyelnek vagy csak nem érdekli őket, akkor mindenképp szólj azelőtt mielőtt megszületnének mert ezt a beavatkozást pár napos korban csinálják meg.
2010. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
nem a heréjét szokták levágni?
2010. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
nehogy levágassátok neki...ez egy olyan hülye szokás.Általában a fajta tiszta kutyáknak igen le szokták...de annyira barbár dolog...és teljesen felesleges
2010. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Primitív divatmajmok vágatják nekik azért,mert szerintük "szebb"tőle a kutya.

Meg arra hivatkoznak,hogy így nem sérül a kutya farka,ha túl hevesen csóválja.

Ez egy baromság,orvosi alapja nincs,számtalan boxert ismerek vágatlan farokkal és soha nincs semmi bajuk.

2010. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell levágni, de ha már beszélsz valamiről akkor tudd is hogyan működik! Egyrészt a kiskutyának pár napos korban szabad csak levágni a farkát, tehát tew műr nem tudod, másrészt SZAKSZERŰ emberek által. És tudod annyira nem könnyű neki, hogy amikor visszateszik az alomba akkor már megy is szopni mintha misem történt volna. Hűha, ez aztán nagyon rossz neki... Persze láttam már rossz munkát, na az felér egy állatkínzással. De arról csak a buta gazda tehet aki spórolni akar.
2010. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

EU-ban, 2001 óta tiltva van a kutyák csonkolása!


Ausztriában is a csonkolt fülű- és farkú kutyáknak kiállítási tilalmat rendeltek el.


Németországban pedig kizárólag azok a spánielek vehetnek részt versenyen, akiknek NINCS a farka csonkolva...

[link]

2010. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

...érvényes az Ebtenyésztők Országos Egyesületének valamennyi tagjára, mindenfajta csonkolása tilos! (farok, mellső végtag ötödik ujja, stb.) ...


[link]

2010. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

NEM SZABAD, de "szakszerűen" így csinálják:


[link]

2010. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

Szia, nem olvastam el az eddigi hozzaszolasokat, mert rengeteg jott, de leirom, amit en erzek es tudok.

A fajtatiszta kutyaknak divat a farok csonkitasa, de ez egy barbar szokas, amit egyre tobb helyen tiltanak be, mert az emberek kezdik belatni.

Miert fontos a farok? Azert, mert a kutyak ezzel kommunikalnak egymassal! A farok hianyaban a kutya elveszti a kepesseget a mas kutyakkal valo kommunikalasra. Kulfoldon elek es szigoruan tiltjak a farok es a fulek csonkitasat.

Nekem yorkim lesz, azt is csonkitani szoktak, regen nekem is igy tetszett, de megtanultam, hogy mennyire fontos a farok egy kutyanak es mennyire barbar szokas csonkitani. Azota mar jobban tetszenek a hosszufarku kutyak. Egyebkent, ha a tenyeszto csonkittatni szokta automatikusan a kutyak farkat, de te megis tole akarsz kutyat venni, attol meg kerheted, hogy a te kutyadet ne csonkittassa, mert hosszan szeretned.

Kerlek, ne csonkittasd a kutyad es lepj be az allatveds kutyabaratok korebe, mutass peldat te is!

Udv es jo kutyazast!

2010. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!