Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezhet hogy 10hónapos...

Létezhet hogy 10hónapos bernáhegyim tüzel?

Figyelt kérdés
Már egy hete alig alszunk a férjemmel, mert rengeteg idegen kutya kóborol a környéken, megy a kutyaugatás ezerre. Mondtam neki biztos a környéken tüzel egy szuka. Erre hétfőn fésültem a kutyánk szőrét mikor láttam, hogy meg van duzzadva és piros neki a p..cija. szegénykém olyan látványosan szenved, szomorú. Meddig tart ez még? Olyan fiatal, hisz csak áprilisban lesz 1 éves. Normális hogy ilyen korán tüzel, Azt hittem majd olyan 1,5-2évesen kell ezzel foglalkozni. Persze a kerítésünk atombiztos nem fog bejutni egy udvarló sem, és én sem gondoltam fedeztetni.
2016. febr. 5. 07:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestű kutyák általában később lesznek ivarérettek, de ez csak egy általánosság, vannak kivételek. A 10 hónapos kor bőven belefér.

Változó, hogy az első tüzelés meddig tart, néha csak rövid ideig, és ilyenkor egy kis kihagyás után újrakezdődik. A normál tüzelés 3 hét, félévente.

2016. febr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

10 hónaposan teljesen normális, hogy tüzel. Nem olvastál utána? :)

A kerítésbe meg ne fektess nagy reményeket, a szerelmes kutya sokmindenre képes. Ha elég nagyok a rések, kívülről is megoldják.

2016. febr. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod fedeztetni, jobb lenne tüzelés után elvinni ivartalanítani. Én is úgy voltam vele évekkel ezelőtt, hogy a kerítés jó, de azért bezárjuk ilyenkor a szuka kutyát az alagsorba éjszakára és minden rendben lesz.

Nos nem így történt, a szomszéd kutya átmászott az 1.80-as kerítésen és elkezdte a fa ajtót szétszedni... Akkor döntöttem el, hogy amint lehet, megyünk műttetni.

2016. febr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én nagytestű kutyám is 10 hónaposan kezdett el tüzelni, szóval teljesen normális.
2016. febr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik. A 10 hónapos kor teljesen reális.

Vigyázzatok nagyon rá.

2016. febr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kerítés 2m magas fal kerítés, a kapu meg fa, de ott nincs rés. Hátunk mögött a szomszéd ház fala, balról is jobbról meg a mi házunk, így tuti nincs lehetőség bejutnia senkinek. Szerencsére nem szökős, szófogadó okos lány. Így most akkor a kutyasuliba sem kellene mennünk 7végén? Mert ott is csak galibát okozna gondolom. Rossz nézni hogy ilyen szomorú. Nem olvastam arról hogy mikor tüzelnek, mamámnak van 5 db kistestű keverék kutyája és az egyik már 2 éves és még nem tüzelt, ezért gondoltam hogy ráérek még ezzel foglalkozni, meg hát no, kölyök még 😊 kis vicces játékos mamlaszom! Nem gondoltam hogy ilyen hirtelen nővé érik 😁😁
2016. febr. 5. 08:37
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
A legtöbb kutya fél-egy éves kor között tüzel először. A nagytestűeknél fordul elő egy éves kor után, de akkor is úgy másfél éves korig bezárólag. Ha még tényleg nem tüzelt 2 évesen, és nincs ivartalanítva, akkor ott van valami gond, mert az viszont már nem tekinthető normálisnak.
2016. febr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ne vidd suliba.
2016. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=buzFtP6x5uw

2,5 méter, erőlködés nélkül. Ne bízz a kerítésben.

2016. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vidd kutyasuliba, míg tüzel, és ha elmúlt, vidd ivartalaníttatni, az a tuti! Tüzeléskor mind a kan, mind a szuka kutyák képesek átmászni bármilyen kerítésen!
2016. febr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!