Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha nem eszik a...

Mit csináljak ha nem eszik a kutya?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk el egy kutyust a menhelyről. Tegnap este virslit kapott most meg akartam neki adni csirkemellet, csontot meg répát (B.A.R.F.-al fogom etetni) de csak megszagolta és hozzá sem ért. 10 percig előtte volt majd elvette. Visszaadjam vagy mit csináljak?

2016. febr. 7. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne tudni mit evett eddig, gondolom valami tápot a menhelyen... kutyáknál nem lehet egyik napról a másikra étrendet váltani, fokozatosan kell a régihez adagolni az újfajtát, egyre kisebb arányban!
2016. febr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fokozatosan szoktasd át, ahogy az első írja.

De egyébként ha finnyás (mint az enyém), akkor csak az válik be, ha kemény leszel, az enyém képes 10(!!!!) napig nem enni semmit, mire eszébe jut, hogy éhes...ha tápot merek váltani, akkor direktbe lefogy, aztán meg úgy eszi, mint a bolond...szóval már alig-alig váltok tápot, minden félévben-évben ugyanazt eszi, aztán váltás, de csak azért, hogy ne egész életében pl. csak csirkés tápon éljen.

A tápot fel is vizezheted, ha azt sem enné. De ha barfozni akarsz, én azt javaslom, hogy keverd hozzá ahhoz, amit szeret (konzerv vagy táp), és tényleg fokozatosan egyre kevesebbet a tápból és többet a nyersből.

2016. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első sorban holnap kérdezd meg a menhelyt, mit evett a kutya és milyen volt az étvágya?
2016. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad a nyerset táppal keverni!Más az emésztési idejük,nem tesz jót a kutyának.A radikális váltás a legjobb.Vagy koplaljon egy napot,utána csak nyerset kapjon.Semmi baja nem lesz pár nap koplalástól.
2016. febr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja,azt elfelejtettem az előbb írni hogy lépj be egy BARF-os csportba a facebookon,onnan alaposan tájékozódhatsz mindenről.
2016. febr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tedd meg neki azt a szívességet, hogy megközelítőleg olyan dolgokkal eteted, amit már ismer! Gondolj bele, szegénykét átteleportáltátok a nagy büdös ismeretlenbe: vadidegen környezet, emberek, napirend...

Persze, tudjuk, hogy a B.A.R.F mennyivel egészségesebb, mint a táp, de egy hónapot ki lehet bírni a kedvéért egy jobb minőségű táppal vagy konzervvel, nem? :)


Én kétféleképp szoktam ilyen új, alternatív cuccokat bemutatni a kutyámnak, mint a répa meg a sütőtök. A.) "nasi" - na jó nem is, de ilyen "nézz rám" jellegű gyógyfeladatokért cserébe B.) Kongban, a rendes kajájában elrejtve.

2016. febr. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!