Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel ezt az évet halasztottam...

Mivel ezt az évet halasztottam betegség miatt ugy döntöttem h veszek 1 bullterrier kiskutyát. Nagyon aranyos és okos már az alapvető parancsokat megtanítottam neki, de a pórázt nem tűri. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
mi az hogy nem tűri? magát a nyakörvet sem, vagy van rajta nyakörv, vagy csak ha póráz is?
2010. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nyakörv az van rajta de ha rárakom pórázt elkezdi harapdálni és nem akar mozdulni sehova:(
2010. márc. 29. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
hagyd rajta a pórázt meg mindent és hagyd úgy.először az én kutyusom is ezt csinálta hogy ha ráraktam nem mozdult.amikor rárakod otthagyod a kutyust és egy idő után úgyis megmozdul.csak meg kell szoknia.
2010. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
így van
2010. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is bullterrierem van.Az enyém hónapokig ezt csinálta, ha mentünk valahova egyet gondolt , leült és nem mozdult meg :D annyit mérgesített, mikor meg mentünk haza valahonnan akkor képes volt hazáig húzni, ha mondtam , hogy lassan akkor lassított 5másodpercre aztán megint húzott, elég makacs fajta az biztos !:D türelem kell hozzá, nem kevés :P
2010. márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm segítségetek:D
2010. márc. 30. 07:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tedd ra a porazt, de anelkul, hogy fognad. Szoval a foldon legyen a masik vege. ekozben a kutyusnak adj jutalmat es dicsergesd is, amikor epp nem a porazzal foglalkozik. Le is kotheted a figyelmet azzal, hogy a mar megtanult alapveto parancsokat gyakoroltatod vele es amikor megcsinalja, jutalom es dicseret.

Fontos, hogy abban a pillanatban kell megjutalmazni, amikor nem a porazzal foglalkozik. Igy megtanulja, hogy a porazt bekenhagyni jutalommal jar, ami kellemes, ezert jobban jar, ha bekenhagyja. Raadasul, ha a jutalomfalatok akkor zaporoznak, amikor a poraz rajta van, akkor egyenesen imadni fogja a porazt.

2010. márc. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, es ezt meg kifelejtettem:


[link]

2010. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

még egyszer köszi mindenkinek:)

az utolsó válaszolónak viszont ultra mega köszönet a linkért:D

2010. márc. 30. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!