Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázus kutya, gerincénél...

Kaukázus kutya, gerincénél hátul észre vette megy nagy dudort kinövést.10 éves a kutya, lehet ez daganat?

Figyelt kérdés

2016. febr. 12. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen nőtt ki a dudor?


Nekem a bichonomnak nőtt ki kb pár nap alatt egy dudor ugyan így gerinc mellett hátul. Kiderült,hogy jó indulatú ciszta,kilyukasztották neki egy tűvel kifolyt a trutyi,lefertőtlenítették és kész :)


Vidd el orvoshoz,zsírcsomó is lehet vagy ciszta mint nekünk.


De a daganat sincs kizárva egy 10 éves kutyánál.

2016. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem vettem eddig észre mert nagyon nagy a szőre és nem éreztem, most figyeltem fel rá.
2016. febr. 12. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ne várj megerősítést erről az oldalról, mert nincsenek itt olyanok, akik látatlanban diagnosztizálnak.

ha bizonyosságot akarsz, orvosnak kell megmutatni. Nem kell azonnal a legrosszabbtól tartani.

2016. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak zsírcsomó :) AZ én kutyáimon is van néha, aztán elmúlik. Van amelyik nagyobb, azt csak ki kell nyomni neki. De nézesd meg, jobb mint tétlenül idegesen várni, hogy mi lesz. Kérj egy rákszűrést is, biztos ami biztos. Azt vérvétellel és mintavétellel kell, ha esetleg az orvos csak az egyiket akarná.
2016. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sunako-chan válasza:

ha ennyire gyík vagy hogy itt kérdezel, nem pedig orvoshoz viszed... menthetetlen vagy öcséémmm.... namid1.

mindenképp orvoshoz, és a fentiekben is javasolt szűréseket elvégeztetni. ha kell mielöbb meg tudják müteni, így kisebb az esélye az áttétnek ha rossz indulatu. végülis akármi lehet, de amig még kisebb méretü, addig könnyen müthetö és gyogyulás is könnyebb lesz. meg azért is érdemes mialöbb megmüteni, mert ugye miközben gyogyulgat vagy sebes vagy ilyesmi, mennek rá ezerrel a legyek meg minden. és jobb ha ez nem nyáron a dögmelegbe megy végbe nem igaz? nem kell a legrosszabra gondolni, de szem elött kell tartani a kutyus korát, fizikai állapotát is. ezek után rendszeresíteni kell a szűréseket :) és akár még 6 évig is simán ellébecol a dög :D sok szerencsét/annak ellenére is h legszívesebben.. árgh.../ :)

2016. febr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sunako-chan válasza:

ja és hozzáteszem egy rövid ideig gyakornok is voltam állatkorházban... na ott is volt daganatos kutya ...

szegény már öreg is volt meg a többedik tumorja volt. és rossz helyen is volt. meg saját kutyának is valamiféle érdaganat szerüsége volt... szoval ugy gondolom nem vagyok teljesen sötét ezen témában...

2016. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Orvos mielőbb!
2016. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!