Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász vagy labradort...

Német juhász vagy labradort vegyek? Indokold a válaszod!

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

én labradort ajánlom.

barátságosabb, megbízhatóbb, főleg ha kisgyerek van/lesz a családban.

2010. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy Német Juhásznak sokkal nagyobb a mozgás igénye. Jobban igényli az agyilag való lefárasztást. Ebből következően jobban szüksége van akár kutyaiskolára is. Szeretnek ők is a családdal lenni. Hihetetlenül okos kutyák. Nekem is van egy. De azért erős kezet igényelnek... A Német Juhász hajlamos a diszpláziára fajta betegség szóval mindenképp jó helyről vedd.


Persze a Labrador is nagyon okos, aranyos kutya. Én szeretem őket is. Valamivel kezelhetőbbek mint a Német Juhász. Nem véletlenül ajánlják kezdő kutyásoknak. Család centrikus kutya. Szereti a családját. (De melyik kutya nem?) Mozgás igény szempontjából szerintem kevesebb elegendő neki mint a Német Juhásznak. Persze az ő igényeit is ki kell elégíteni mint mozgás, mint agyi munka táján. :) Ha Labradort veszel vigyázz mert elhízásra hajlamos.


A betegségek elkerülése miatt kérlek rendes helyről vegyél kutyát. Ne támogasd a szaporítókat. Vagy nézz körül fajtamentéknél ott kölykök is szoktak lenni.


Remélem segítettem!

2010. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sztem attól függ, hogy miért is szeretnéd tartani? Elméletileg őrző-védő kutya a Német juhász, a labrador vizi-vadász kutya.

Csatlakozom az előttem szólóhoz, a labi barátságosabb, keményebben kell fogni a német juhászt!

Bármelyiket is választod, legyen sok örömöd benne, és csak okosan! :-)

2010. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

15:56-os vagyok.

Nekem is ez a két fajta a kedvencem. Nehéz választani! De félig sikerült, mert labrador-spániel keverékem van!

2010. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt mindkettő, azaz labradorból keverék. Én a német juhászt ajánlom. Még gyerekkoromban hozta apám, és a legkevésbé sem nevelte. Nagyon okos volt így is, és barátságos. Minidg nagyanyám közelében feküdt, mikor a kertben szöszmötölt, illetve velünk múlatta az idejét. Igaz, hogy sétáltatni nem lehetett, mert nem volt hozzászoktatva. Elég nagy kertünk van, és ott kirohangálhatta magát, így nem tudom mekkora igénye van a mozgásra.:) Meg amúgy is, míg gyerekek voltunk, ő fáradt el előbb.:) A diszpláziáról meg annyit, hogy 14 évig semmi baja nem volt. Gyűlölte a macskákat, és ez szerintem a német juhászokba genetikailag be van kódolva.:)
2010. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem németjuhászom van. Nagyon értelmes kutyák. Ha németjuhászt választasz, mindenképpen következetesen kell nevelned, és a korai szocializáció sem elhanyagolható, különben a kiskutyák agresszívak lesznek. (én már egyszer jártam így) A sok mozgás elengedhetetlen. A gyerekeket nagyon szeretik.

Én a németjuhászt ajánlanám. :) Nagyon szeretem ezt a fajtát!

2010. márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!