Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek falkavezér?

Hogyan legyek falkavezér?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves keverék kutyusom, aki nem hallgat rám, csak akkor fogad szót nekem ha felemelem a hangom, nem csóválja a farkát mikor meglát csak akkor ha nagyon sok ideig nem látott, odakap ha olyant teszek vele amit nem szeretne (ezen már valamennyit sikerült javítanom).. Egyszóval nem tekint vezérnek és olyan mintha nem is szeretne.. :( Ő az első kutyám és valamit nagyon elrontottam a nevelésében.. Apukámat sokkal jobban szereti, szót fogad neki és nekem nagyon rosszul esik mikor látom hogy őt jobban szereti, pedig én etetem és én neveltem fel (valószínűleg rosszul :() Azt megjegyezném hogy apumnak azóta engedelmeskedik így amióta egy nagyot ráütött a kutyusomra mert rosszat csinált! Ekkor én a barátnőmmel sétáltam az utcába és hallottam egy vonyítást.. Mikor hazamentem akkor a kutyusom el volt bújva és a szüleim mondták hogy megszidódott! Ekkor jöttem rá hogy apum miatt vonyított amiért ráütött és most mégis jobban imádja a kutyám őt mint engem.. Ezen szeretnék változtatni, hogy engem is annyira szeressen :/ Ez lehetséges? Vagy apumat mindigis jobban fogja szeretni nálam?! :"( Úgy érzem nagyon rossz a kapcsolatunk a kutyámmal és ez mind annak tudható hogy kiskorába mennyire engedékeny voltam vele.. Szeretnék én lenni a falkavezér és szeretném ha engem jobban szeretne mint apumat..! De hogy? :(

15/l



2016. febr. 13. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt itt nagyon hosszú lenne leírni, és amúgy is jobb személyes látni a kutya viselkedését, és a te reakcióidat erre.

Ezért a legjobb, amit tehetsz, hogy beiratkozol vele kutyasuliba, ahova te viszed. Ott elsősorban téged tanítanak meg, hogy hogyan neveld hatékonyan a kutyádat, hogy szót fogadjon neked.

A kutya azt szereti, tiszteli, akinek tekintélye van előtte. Ezért hallgat apukádra. Ezt te is el tudod érni, a kiképzők segíteni fognak.

2016. febr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Otthon meg játsz vele sokat, tanítgasd, állíts elé szabályokat amiket Te tartass be vele. Vidd el különböző helyekre kirándulni, sétálni. Gondolom tudod hogy kell rendesen, dzabályosan kutyátsétáltatni. :)
2016. febr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 14. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!