Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon én vagyok a falkavezér?...

Vajon én vagyok a falkavezér? Van olyan hogy egyes helyzetekben igen, máskor meg nem?

Figyelt kérdés

Két kutyám van, egy szuka csivava keverék és egy kan vizsloid, akit fél éve fogadtunk örökbe, mindketten ivartalanítottak. Hugomnak kan staffije van, aki még ivaros. A két kan közel egy idős. Jól kijönnek egymással, sokat játszanak is, azonban amikor hugom fent volt a kutyájával a vizsla többször is csattogtatta a fogát az ő kutyájának. Terület védésből szerintem. Nem minden alkalommal, úgy három-négyszer, kB hetente feljárnak. Ez természetesen nem lett hagyva, a staffi pedig nem is foglalkozott vele különösebben. S az merült fel, hogy probléma lehet a rangsorban, ezért viselkedik így. Pedig én falkavezérnek tartom magam. Kutya első szóra visszajön, etetésnél gyakoroljuk a maradot, addig nem ehetnek míg engedélyt nem adok, ajtóban én lépek ki először. Tanítom is őt, trükköket is szoktunk tanulni. Egyetlen gond a pórázon való sétával van, húz, nem erőteljesen, de laza póráz nincs. Tanuljuk a láb mellet menetelést ez egész jól megy. Azt tegyük hozzá, hogy két hónapja volt.kűtve a lába azóta csak pórázas séták vannak engedélyezve, mert közbe volt egy visszaesésünk is a gyógyulásban. Szóval fizikailag nincs lefárasztva, cdak szellemileg. Ezek ellenére pórázon normálisan sétál, kutyákra nem támad ki, akkor se hogyha el van engedve.

Ezek fényében létezne, hogy nem tart falkavezérnek?

Gondolkodtunk büntetésnél a kizárásra több napra, hogyha mégégyszer ilyeb előfordul. A probléma az, hogy tornáztatni kell a lábát, fizioterápiára vinni meg ilyesmi, így a kizárás nem megvalósítható szerintem.

Várom a véleményeket, illeve hogy hol ronthattam el, hogyha ez fenáll?!


2015. dec. 10. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Azért a jól nevelt kutya sem gép. Ha akarja közölni a staffal, hogy neki valami nem tetszik, azt megteheti. A csattogás egy nagyon civilizált jelzés ráadásul, szóval azért emiatt még ne ásd el magad. Rászólsz, abbahagyja, kész. Nehogy ezért kizárást kapjon, mert itt tépem ki az összes hajamat :D

Mondjuk kérdés, hogy milyen szituációban történt a dolog, de azért olyan nagy tragédia nincs :)

2015. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azért jött a kizárásos ötlet, mert hugom jár kiképzőhöz s ő javasolta, mert szerinte gond lehet a falka sorrendben.

Én nem tartom kirívó esetnek, mert nem minden átjövetelkor történik ilyen, szóval szerintem nem ő akarja megmondani, hogy te most takarossz innen. Most a legutóbbi eset akkor történt, amikor az enyém az ágyál szaglászot valami marha nagyon, odament a másik, s akkor volt csattogtatás. Természetesn leszidás volt

2015. dec. 10. 11:18
 3/12 A kérdező kommentje:

Elküldte valamiért...

Volt olyen eset a kezdetekben, hogy földön ültünk, enyém belemászott hugom ölébe, jött az övé, s akkor. Ott is szidás, grabanc rángatás, illeve tűnés ki a szobából egy neyed órára, fél órára. Utána behívásra jöhetett be. Első időkben volt kétszer is, hogy miután hugomék elmentek rá egy fél óra, órára bepisilt. Direkt. Szerintem. Terüle jelölés gondolom. Ott is kapott lecseszést mindkétszer, mert rajta kapuk. azóta nincs ilyen.

Szóval akkor alapvetően nincs nagy probléma ezzel? A kizárást túlzásnak tartottam én is, mert nem folyamatosan van jelen ez a probléma, hanem bizonyos alkalmakkor, ami retorziót von maga után.

2015. dec. 10. 11:23
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát de ezért nehogymár kizárást kapjon basszus :D A kutyának is vannak "személyiségi jogai", nem kell neki mindig minden helyzetben mindenkit elviselnie az arcában, pláne otthon, amikor talált valami fontosat. Jelezte, hogy öreg, ez most az én dolgom, nagyon szeretném, ha elhúznál innen. Nem kell ebbe semmilyen falkavezérségi problémát meg agressziót belevízionálni, kommunikál a kutya, ennyi.
2015. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jó, ölből tényleg ne acsarogjon, mert az kisajátítás, viszont kiküldeni sem kell ezért. Saler, meg lelökni ölből, és ennyi, fogja fel, hogy nem éri el vele a célját. De ha rögtön kizavarod, kivonod a szituációból, azzal inkább frusztrálod, és kevésbé tanítod. Ha már harmadjára csinálja (mármint egy látogatás alatt), akkor igen, ki lehet zavarni, hogy na ha így viselkedsz, akkor húzzál a francba, de amúgy jobb benne hagyni a kutyát a szituban.


A bepisilés meg valószínűleg annyi, hogy frusztrálta a másik kutya jelenléte, és így vezette le. Szoktatok együtt sétálni, vagy csak otthon találkoznak? Érdemes lenne, az szokta építeni a kutyák kapcsolatát. Majd ha komfortosan érzi magát a másik kutya jelenlétében, meg megbeszélték, hogy hányadán állnak egymással, nem lesz gáz.


Szóval szerintem ez nem egetrengető probléma, próbálkozik nyilván, pláne ha mondjuk kamasz még, vagy nem fiatalon lett tökölve, és megszokta, hogy a többi kannal kötözködni kell. Nem szabad neki engedni, és meg fog oldódni :) De arra vigyázz, hogy ne frusztráld, csak tárgyilagosan, gyorsan oszd ki és ennyi. A vizslák tudnak érzékenyek lenni, ami néha jó, viszont ha az ember túl kemény, az elsülhet fordítva is :)

2015. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jól van. Köszönöm. Megnyugtattál. Akkor csak leszídom, nem küldöm ki egyből.

Igen, szoktunk együtt sétálni, meg játszottak is a műtét előtt, azóta sajnos csak pórázas séta van, játék nélkül. Persze próbálkoznak, de azt nem lehet.

2015. dec. 10. 11:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ilyenkor meg végképp nem kell meglepődni azon, ha a kutya csinál furcsákat :) A mozgásigény sajnos nem múlik el, hiába sérült a kutya :D Majd helyrejön, ha végre mozoghat rendesen :)
2015. dec. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem vészes. Attól, hogy néha csinál neked nem tetsző dolgokat még lehet egy jól nevelt, engedelmes kutya.


Hozzánk ma festők jöttek. A konyhában dolgoztak, a kutyát csak később engedtem ki hozzájuk ismerkedni, de akkor is csak engedéllyel mehetett oda, első mordulásnál lehurrogtam, utána kenyérre lehetett kenni. Aztán bejöttek a festők a szobámba valamiért és hiába velem jöttek be, a kutya megugatta őket és elég nehezen akart csak elkussolni.


Pedig jól nevelt, nagyon engedelmes kutya, csak hát a szobámban lakik ő is, itt van a vacok meg minden és gondolta hangot kell adnia a nemtetszésének :)

2015. dec. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jól van. Megynugodtam tényleg. Mióta ez a téma felkerült jobban is figyelek a falkavezéri dolgokra. Nem azt mondom, hogy ezek a reakciók helyesek, de nem hinném, hogy egy vérengző domináns kutya lenne.
2015. dec. 12. 15:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyénisége meg véleménye azért jólneveltségtől függően minden kutyának lehet :) Az más kérdés, hogy amikor nem megfelelő helyzetben próbál önkifejezni, akkor nyilván megtiltja neki az ember, de amelyik soha nem csinál semmit, az vagy egy magától is végtelenül békés és konfliktuskerülő kutya, vagy rémesen el van nyomva.
2015. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!