Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen motivációs levelet várnak?

Milyen motivációs levelet várnak?

Figyelt kérdés

Sok helyen, fajtamentőknél olvasom, hogy motivációs levelet várnak. Ami teljesen oké, hiszen meg akarják ismerni a leendő gazdit, hogy mennyire illene a kutyához, milyen helyen lenne tartva, mennyi tapasztalata van kutyákhoz/a fajtához, van-e gyerek, stb.

Viszont több fajtamentőnél is olvasom, hogy nem is válaszolnak olyan levelekre, amiben pl. az van leírva, hogy mindig is ilyen fajtáról álmodtak, vagy kiskoruk óta ez a kedvenc fajtájuk,stb.

De ha ez nem lehet benne, akkor mit várnak? Mert nekem is van kiskorom óta egy kedvenc fajtám, és tényleg mindig ilyenről álmodok, viszont szaporítósat soha nem vennék, főleg amióta már normálisabban tájékozódtam ezekről a dolgokról, a kutya újságon nőttem fel, a fajták többségét kisujjból ismerem, persze tapasztalatom ugye nincs minddel, de mindig volt kutyám, mindig más fajtájú, de egyikkel sem volt komolyabb baj. És ha én mondjuk nem akarok kennelből venni, vagy mondjuk úgy akarnék, hogy egy tk-s, és egy mentett "fajtatiszta" legyen, akkor mi lehet ez ellen a kifogásuk? Vagy ha mondjuk eddig a szüleimtől kaptam kutyákat, vagy utcáról szedtem össze, de mondjuk most érzem azt, hogy nekem nem keverék kell, hanem a kedvenc fajtám, viszont mivel van bőven megmenteni való, gazdátlan kutya a fajtamentőknél, ezért nem kennelből veszek, hanem menteni szeretnék...


És tudom, hogy azért kell a motivációs levél, hogy ne kerüjön szaporító/állatkínzó stb kezébe a kutya, de én pl. egyből beleírnám, hogy mindig vágytam ilyen fajtára,de valahogy mindig más kóbor kutya érdekét néztem...és így egyből kizárnának.


(nem vagyok olyan helyzetben, hogy kutyát fogadjak be, mert van már pár, szóval jó 10évig még nem fogok fajtamentőkhöz fordulni, csak elgondolkoztam és nem értem a miértjét)


2016. febr. 20. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom olyan várnak, ami nem arról szól, hogy ÉN, ÉN, ÉN, NEKEM, SZERETNÉM, KELL, AKAROM. De ez csak tipp. Az eredeti gazdákhoz is úgy került a kutya, hogy olyat akart, aztán mégis az utcán végezte valahogy...
2016. febr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Viszont több fajtamentőnél is olvasom, hogy nem is válaszolnak olyan levelekre, amiben pl. az van leírva, hogy mindig is ilyen fajtáról álmodtak, vagy kiskoruk óta ez a kedvenc fajtájuk,stb. "

Tök jogos. Az nem indok, hogy te kiskorodban mire vágytál. Attól még tökre lehet, hogy semmit nem tudsz a fajtáról és nem is neked való. Olyan információkat várnak, amikből az derül ki, hogy jó gazda leszel, nem pedig az, hogy hány éve élsz esetleg tévedésben az adott fajtát illetően. Azt kell leírni, hogy milyen életet szánsz a kutyának, és tudod-e, hogy mire számíts vele kapcsolatban. Mert ők erre kíváncsiak, ebből fogják megtudni (vagy hát legalábbis sejteni), hogy jó gazda leszel-e. Nekik csak az számít.


"És tudom, hogy azért kell a motivációs levél, hogy ne kerüjön szaporító/állatkínzó stb kezébe a kutya"

Nem, nem azért kell. A szaporítók ellen ivartalanítás van, a többit meg nem lehet kivédeni. Kevés az a hülye, aki beleírja a levélbe, hogy amúgy van itthon tizenöt game pitem, és nekik kéne edzőkutya, vagy hogy múlt héten felgyújtotta az öcsém a macska farkát, de a kutyával majd biztos nem teszi meg, mert akkor eltöröm kezét-lábát, apám is eltörte az enyémet, amikor szöget vertem a lova farába.

Egyszerűen azért kell, mert így nem kell egy csomó hülyével órákon keresztül telefonon beszélniük, találkozniuk, mert rögtön leesik, hogy ki az, aki tényleg tudja, mire vállalkozik, és ki az, akinek csak küllemre tetszik az állat, de lövése nincs a fajtáról, az igényeiről, a nehézségeiről.

2016. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!