Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsok ellen kinek mi...

Kullancsok ellen kinek mi vált be legjobban? Rövid szőrű a kutyus.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenkinek saját magának kell rájönnie, de azért tapasztalatokra kíváncsi lennék.
2016. febr. 20. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Advantix spot-on csepp. Minden méretű kutyára másmilyen kell!
2016. febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bravecto tabletta
2016. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bravecto. Kicsinek, nagynak, rövidszőrűnek, hosszúszőrűnek.
2016. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
foresto nyakörv
2016. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A bravectot egyébként sok állatorvos felelőtlenül adogatja, holott kötelező lenne mellé a vérvizsgálat, és más gyógyszer mellett kivizsgálással lehet szedni. (ezt egy angol nyelvű oldalon találtam, vagy állatorvosi oldal, vagy a bravecto oldalán, már nem tudom). A mi kutyánk egy gyógyszer mellett szedte, és érdekes módon x hónap után daganatos lett :( nem feltétlenül van köze hozzá, de sosem lehet tudni. jó erőben lévő, törzskönyves (nem az agyonszaporított törzskönyves, hanem az országban egyik legjobb kennelből származó) kutya volt, és fiatal!)


De egyébként én azt vettem észre, hogy kutyája válogatja. 3 kutyánk volt/van, az egyik egy full keverék, a másik egy szaporítós mentett, a harmadik egy törzskönyves. Az első kettőnél általában vagy Foresto csepp, vagy Pestigon csepp (ez olcsóbb), vagy Duoband nyakörv (legolcsóbb), vagy Scalibor nyakörv volt, soha se kullancs se bolha nem ment beléjük.

A törzskönyves kutya kiskorában Lyme-kóros volt a Kiltix mellett(!), és utána volt minden, Kiltix, Frontline, együtt is a kettő, Scalibor, Foresto, Bravecto...és mindegyik mellett volt kullancs, és évente kapta a Lyme-elleni oltást.

2016. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!