Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórázt és nyaköret...

Milyen pórázt és nyaköret vegyek golden retriever kölyöknek?

Figyelt kérdés
golden kölyök 2és fél hónapos milyen póráz jó neki (bőr textil fém vagy kiképző esetleg retriever póráz?) és nyakörv?(bőr textil fém ?)
2010. márc. 31. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:

semmiképp se vegyél fém pórázt, mert az ha esetleg gyorsan kell megfogni akkor a kezed nem fog örülni neki:D


célszerű ilyen kis korban esetleg "felvezető" pórázt használni, mivel a kutyus gyorsan nő így gyakran kell majd cserélgetni a nyakörvet meg a pórázt, és ez egyben van és elég nagy mértékben állítható.


[link]

2010. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Már nem azért utolsó, de szerinted az milyen érzés ha egy ilyen pórázt kell gyorsan megfogni? Hát szerintem nem arra lett kitalálva hogy egy szeleburdi kölyök rángassa meg rágja!

Igazából a bőr, a textil és a kiképző póráz is megfelel! Nyakörv pedig bőr vagy textil.

2010. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mind a kettő(nyakörv, póráz)bőr vagy textil. Az én goldenemnek textil van.Kiképzőt, láncot semmiképpen ne vegyél!!Ha nagyobb lesz hámot is vehetsz. A miénknek van és sokkal normálisabban sétál vele. Ne hallgass azokra, akik szidják a hámot! Ők még nem hasznáták, és csak szidják.
2010. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jah igen! És először ne vegyél drágát 2 okból!

- kinövi

-szétrágja

Hidd el, én tapasztaltam:)

2010. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó. A hám tudod mire való? Szerinted miért hámban húznak a szánhúzó-súlyhúzókutyák? Tán csak nem azért mert úgy könnyebb nekik erőt kifejteni? A kutyát nem hámra kell tenni hanem megnevelni hogy ne húzza a pórázt és hogy el lehessen engedni! Csakis ha húzni akarsz a kutyáddal vagy ha érzékeny a torka akkor kell neki hám. De a goldennek nem szokott érzékeny lenni a torka. Aki ért a kutyákhoz az tudja ezt. A kiképzőpóráz pedig nagyon jó. Lehet állítani ha a hosszúságát ha épp nem tudod elengedni, két kutyát is rá lehet kapcsolni.
2010. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy veszek neki télleg egy felvezetőpórázt annak a nyakméretét álítani is tudom és nem is folytó. köszi a többi komit is hasznos volt
2010. márc. 31. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:
már nem azért 2. (első vagyok) de ha én felvezetővel bernáthegyiket meg tudok fogni akkor nehogy már ne menjen egy goldennel... én a kölyköket azon szoktam pórázra szoktatni pont azért mert hetente vehetném az új nyakörveket, ezen meg simán beállítom mekkora kell, és hidd el hogy nagyon gyorsan ráérez az ugrabugráló kölyök hogy mi az a póráz
2010. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen és azt a vékony kis fecnit pont arra találták ki hogy avval képezzék a kutyát. Milyen kényelmesen vágná a kutya torkát és a gazda kezét vékonysága miatt. :) Ez van, a kutyázás pénz, ennyibe nem hal bele az ember. Szerinted miért széles a nyakörv? Szerintem azért hogy a kutyának kényelmes legyen. Azon kívül olyan szorosra nem lehet állítani hogy ne tudja kihúzni a fejét! Mit gondolsz miért felvező póráz? Hát azért, mert engedelmes kutyákkal futtatnak vele végig a ringben és nem kiskutyákat nevelnek vele... Amúgy meg a nyakörvet is lehet állítani, igaz nekem "csak" közepes kutyám van de egyszer kellett nyakörvet váltani és nekem ennyit megér a kutyám...
2010. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. azért írtam mert nem tudtam dönteni és kíváncsi voltam a véleményetekre.az utolsó válasz kicsit szemrehányósan sikerült de azért köszi
2010. ápr. 1. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!