Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pincsi-yorki mix vagy francia...

ReniAdam kérdése:

Pincsi-yorki mix vagy francia bulldog-tacsi mix?

Figyelt kérdés
Kutyusvalasztas elott allunk. Az egyikuk fiucska, 3honapos szonyegre mar nem pisil de neha a kore jut meg belole ő egy yorki-pincsi mix. A masik jeloltunk eppcsak most elhozható icurpicur lány nyilvan meg egyaltalan nem szobatiszta de o is egy tuder. O egy franciabulldog-tacsi mix. A kerdes az hogy melyik mekkora lesz nagyjabol illetve melyik "eri meg jobban" bent tartas szempontjabol (nem anyagilag) valamint hogy gyerek melle vajon melyikuk lehet a megfelelőbb? Nem szeretnenk semmit elhamarkodni ezert erdekelnenek az ervek.

2016. febr. 25. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Gyerek mellé kistestűek alapból nem jó választások,persze nem tudom mennyire kicsi a gyerek. Ha már 5 éves kor felett van akkor mondjuk már megérti,hogy nem nyúzzuk a kutyát stb.


Kistestű lesz mindkét keverék.Ha abból indulunk,hogy a 4 fajta mind kistestűek.


Viszont a yorki és a pincsi sem arról híres,hogy szereti a gyerekeket.

Inkább a tacsimixet ajánlanám,bár a bulldog is és a tacsi is egy makacs fajta :D


Egyiket sem lehetne kirakni a kertbe,csak is benti kutyák lehetnek,ha kertes házban éltek akkor benti-kinti.

2016. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bármelyiket is választjátok, a gyereknek már az elejétől meg kell magyarázni, hogy ne játsszon durván, vagy a kutya számára ijesztően vele, ugyanis egyik kutya se bunkóságból kap oda esetleg, hanem mert fenyegetve érzi magát egy csapkodó, kontrollálatlan gyerek mellett. Szóval ha ez el van mondva neki, akkor bármelyik kutyus jó választás lehet. A tacsi mix esetleg vadászósabb, önfejűbb lehet a vadászkutyaság miatt.
2016. febr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja az lemaradt,hogy a yorki mixnek szüksége van szőrápolásra,kozmetikára, a tacsimixnek mivel rövidszőrű nem kell annyit a szőrével foglalkozni,viszont hullik nekik.


Naponta 1-1,5 óra aktív mozgást kell biztosítani mindkét kutyának.

2016. febr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Mindketto rovidszorure sikeredett mert a yorki-pincsiben szerintem tobb is van csak ez a ketto a biztos. 2 kutyusunk van mar a fiam imadja oket nem nyuzza huzza. Allatokkal nott fel. Szerencsere szuksegtelen Neki barmit is megmagyaraznunk pedig kicsi meg :) benti-kinti kutyus lesz majd a kis tunder. Nagy kertes csaladi hazban elunk csak hianyoljuk a benti allatkat mert mar megszoktuk de nyaron sajnos elpusztult 15 ev utan szegenykenk. De ezek a tunderek olyan edesek hogy nem tudunk donteni viszont megegyeztunk hogy csakis egy lehet.
2016. febr. 25. 12:30
 5/11 A kérdező kommentje:
2016. febr. 25. 12:42
 6/11 A kérdező kommentje:
2016. febr. 25. 12:42
 7/11 A kérdező kommentje:
Hatha valaki tobbet tud igy ranezesre mondani
2016. febr. 25. 12:43
 8/11 anonim ***** válasza:

engem nem vonzzanak a yorki,pincsik így én a bulldog-tacsi mixet választanám.

De ahogy írták a yorki és pincsik nem mindig jönnek jól ki a gyerekekkel (persze vannak kivételek)

De én a tacsisat választanám :)

2016. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj de drágák:) Én meg pont a pincsi-yorkit választanám, szerintem együttműködőbb, jobban motiválható lehet mint a másik, de persze ki tudja, nevelés kérdése.
2016. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

első az erősen tacsi jellegű francia bulldog nem hinném,hogy van benne.


A második nos ő még fekete labrador is lehet :D elég pöttöm.

2016. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!