Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megállapítani hogy...

Hogy lehet megállapítani hogy egy francia bulldog kölyök milyen színt örökít?

Figyelt kérdés

Egy tenyésztő azt ígéri, hogy a nála született kölyök kék es lila hordozó.

Honnan tudja, milyen vizsgálattal lehet ezt szűrni, es mennyibe kerül? Vérből vagy szőrből?

Kérjek valami tanúsítványt, hogy ez tényleg az adott kölyökre vonatkozik-e?



2016. jan. 24. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő nem tenyészt ilyen színeket, mivel ezek nem kívánatos színváltozatok.


Ez az ember maximum szaporító. Nem véletlenül nem tenyészthetők ezek a színek, ugyanis nagyon nagyon sok betegség jár velük, szaporítótól venni kutyát pedig egyenes út az örökké állatorvoshoz járó, beteges, élete végéig gyógyszeren élő kutyához...


Nem akarlak elkeseríteni, de én úgy tudom egy Francia Bulldog tenyésztőtől kb. 300-350 ezer forintba kerül...

2016. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, megis ezek a keresett színek. Isten ments, szaporítótól nem vennék. Ám en elsősorban arra lett volna kiváncsi hogy milyen genetikai teszt ami kimutatja milyen szint hord bármilyen kutya. Szőrből vagy vérből csináljak es mennyibe kerül?
2016. jan. 24. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:
A felmenők alapján egy hozzáértő tenyésztő tudja ezt.
2016. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
Ha az egyik szülő kék vagy lila, akkor az összes kölyök hordozni fogja az ezért felelős allélt. A betegség amiről szó volt ugyanannak a génnek egy másik allélja. Sajnos nehéz megkülönböztetni az egészséges, csak színt befolyásoló alléltól, ezért a betegséget hordozó fajtákban mindenestül nemkívánatossá váltak ezek a színek. Nem tudom, hogy van-e megfizethető vagy hozzáférhető teszt erre, de a technológia létezik. A beteg kutyák egy d1 nevű allélt hordoznak, az egészségesek sima d-t.
2016. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!