Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány decibel-lel ugat egy kutya?

Hány decibel-lel ugat egy kutya?

Figyelt kérdés
Normál testű, puli. De ugatni nagyon tud.
2010. márc. 31. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is puli, rettentően tud ugatni. Szerintem kiakadna a decibelmérő, ha ugatás közben megmérnék. Lenne egy kérdésem hozzád kedves kérdező: Ma a pulim tiszta hülye volt. Még ilyet nem csinált velem. Jöttek hozzám, és megfogtam hogy aki nyitja a kaput nehogy kiszaladjon az utcára. Erre rámmorgott és valósággal sarokba szorított, nekem jött, de nem harapott meg, de közel volt hozzá. Először csak szépen szólítottam, de nem használt, utána már erélyes voltam vele, na akkor nagy nehezen lehiggadt. Majd mindezek után jött utánnam lefeküdt előttem, várta a megbocsájtást, nem tettem meg. Felült rámnézett én meg büntiből megkötöttem. Mondtam is neki ezt most megérdemelted. Te erről az esetről mit gondolsz?
2010. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tüzelési időszak van, lehet, az volt a baja. Lehet, hogy kintről érzett valamit, amit nagyon meg akart nézni. Lehet, hogy a vendég nem tetszett neki. Tény, hogy egyből le kell szidni, mert aztán nem fogja tudni, miért kapta a büntetést.
2010. márc. 31. 22:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 80-90dB-el ugathat. Ez megfelel az emberi kiabálásnak. 20dB a suttogás.
2010. márc. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Semmilyen indoka nem lehet egy kutyának arra,hogy ilyet csináljon..Bocsánat az off-ért!


A kérdésre szerintem az emberi kiabálásnál hangosabb.:)Legalábbis a mi beagle-jeinknek:)

2010. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod. A pulis gazda!Igazad van most tüzel legjobban!
2010. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az ablak - cseppet sem olcsó - szigetelése kb. 10 db-lel csökkentené a zajt. Ezt nem tudom eldönteni, hogy mekkora hangzásilag 10 db kutyaugatás csökkenés.
2010. ápr. 1. 10:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Akár még 100-120DB is lehet a kutyaugatás, ami már megfelel egy légkalapácsnak. (A Póráz két végén-ben többször is mérte Victoria, onnan emlékszem rá).
2010. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Honnan mérte? 1m távról vagy közvetlenül a kutya mellől? Mert az utóbbi nem ad hiteles adatot. amúgy szerintem fajta függő, mert egy csivava pl sose fog 100dB-el ugatni.
2010. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szomszédomé az ő ajtaja előtt mérve 92, az én lakásomban mérve 80 decibel. Utálom, mert ráadásul nem viszi sétálni, hanem kinyitja a lépcsőház ajtaját, a kutya az ablakom alá szarik majd visszamegy. Nem a kutya a bunkó.
2010. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
sztem 120dB vel
2010. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!