Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy magyar agár?

Mennyibe kerül egy magyar agár?

Figyelt kérdés
Néztem az interneten ,sokat kerestem de sehol sem volt ki írva az ár .Egy rendes tenyésztőtől vásárolt mennyibe kerül?
2016. febr. 26. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Árat egyik tenyésztő sem ír, amelyik szimpatikus, fel kell venni vele a kapcsolatot.
2016. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A magyar fajták nem kerülnek olyan sokba. Olyan 60-80 ezer forint környéke. Annó mudit pl láttam törzskönyvesen hobbi kutyának 35-40ezer forintért is. Nem nagyon van értékük a magyar fajtáknak sajnos.
2016. febr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát 60-80 ért tk-s magyar agarat nem fog kapni a kérdező az hótziher. Tenyésztők a honlapjukra sosem írnak árakat, keresd meg először levélben a szimpatikusakat, könnyen előfordulhat az is, hogy konkrétumot csak személyes találkozó alkalmával mond. Nincs szabott áruk a kutyusoknak egy adott tenyésztőn belül sem, hiszen nem egyformák a kölykök. Egy almon belül is születhet kiváló paraméterekkel egy kicsi, vagy lehet akár harapás vagy színhibás, továbbtenyésztésre ennél fogva nem alkalmas egyed. Nyilván ez esetben valamennyivel kevesebbe kerül,de azért olyan hatalmas eltérések nincsenek. Az egyik sétapartnerünk magyar agár, ő már 6 éves, anno a gazdája 2010-ben(megjegyeztem, mert az enyém is akkor született)9o ezerért vette, színhibás a szentem,(ippeg ezért választotta pont őt) hihetetlen gyönyörű, kékes színe van, a fajtánál ez nem megengedett. A szerződésben benne van, hogy kiállításon a hiba végett nem vehet részt és továbbtenyészésre alkalmatlan, mondjuk amúgy sem szerette volna és már rég ivartalanította is.
2016. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Az sem mindegy, hogy kitől veszed, az sem mindegy, hogy milyet. A magyar agár sajnos elég heterogén fajta lett, ugyanis van a küllem/show vonal, a verseny vonal és a munkavizsgás vadászagarak.

Mind a három vonalban megvan a rizikó.


Én leginkább a csak küllemre tenyésztett kutyákat kerülném a helyedben, ők már csak külsőre agarak (van amelyik még küllemre sem, hiába TK-s).

A versenyre tenyésztett, főleg a coursinges kutyák tenyésztői között érdemes szétnézni. A pályakutyáknál azért kérdéses, hogy mennyi greyhound lett belekeverve a sebességnövelés miatt, de azoknak a kutyáknak nagyon borsos az ára.

A vadászagarak között is vannak, ahol greyhound van belekeverve, ezért szintén nagyon szét kell nézni a tenyésztők között és kiszűrni a rabsic agarakat.


A lényeg, hogy változatos az áruk. Viszont ha jól körülnézel, akkor jó kutyát vehetsz a töredékéért annak, amennyibe egy külföldi fajta kerül.


Nekem 5 éves a magyar agaram, származási lappal rendelkezik és 50k-ért vettem anno egy vadászkennelből. Van versenyagaras ismerősöm, két kutyája is többszörös bajnok, de azt mondta, amikor meglátta a kutyámat, hogy na itt egy igazi magyar agár és ha indítanám, tönkreverné a mezőnyt. Egyszerűen más. Nem annyira vékony, mint az ő kutyái, robusztusabb (ha lehet egy ilyen jelzőt agárnál mondani), szélesebb a mellkasa és mélyebb is. A küllem magyar agaraknál nekem kifejezetten nem tetszik, hogy sekély a mellkasuk.

2016. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70 ezer Ft-tól egészen 200 ezerig terjed az áruk. Nekem két tk-s magyar agaram van. 80 ezer forintba kerültek(külön-külön természetesen).
2017. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!