Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánknak Foresto nyakörve...

A kutyánknak Foresto nyakörve van és 5 kullancsot találtunk benne. Ez arra van hogy ne tegyen benne kárt? Vsgy nagy a baj.

Figyelt kérdés

2016. febr. 26. 21:14
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Ha holnap elmegyünk dokihoz van esélye még?
2016. febr. 26. 22:05
 22/29 anonim ***** válasza:
50%
Nem fog meghalni a kutyád holnapig. Ha ennyire félsz, valóban jobb dokihoz menni.
2016. febr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm ☺☺☺
2016. febr. 26. 22:20
 24/29 anonim ***** válasza:
5%
Ha majd a doktor mondja,hogy 1 nappal előbb kellett volna jönnöd,akkor majd ne sírj.Egy ismerősömnek 100 ezrébe volt benne a kutya kullancs,majdnem 1 hétig kapta az infúziót,gyógyszereket.Inni már nem tudott,folyt ki a víz a szájából,lebénult,aztán meghalt .
2016. febr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

állatorvosunk szerint a legtöbb babéziás kutya mostanában forestos volt. illetve szerinte nem is működik jól.

én azóta használtam, amióta bejött mo.-ra, jóideig működött is. de amint elterjed, egyre többen használják és telik az idő, megszokják ezek a dögök. ellenállóbbak lesznek.

2016. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
75%
Kullancsnyakörvek dísznek sem jók, én a kullancs elleni cseppre esküszöm, 6 év alatt egyetlen 1 kullancs ment bele, pedig napi szinten futkostunk parkokban.
2016. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
39%

Mikor hozzám került a kutyám,2 éves koráig hittem a kullancs nyakörvben,aztán dobtam a p--ba a kukába,az álla alatt találtam egy akkorát mint a fél kisujjam.

Onnantól kezdve poroztam 14 éven keresztül és soha nem volt benne még egy légy fika sem.

2016. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

64%-os orbitális baromságokat ír.(és nem csak ennél a kérdésnél, hanem rendszeresen)

Egyáltalán nem biztos, hogy megfertőződött a kutyád. Én védekezés ellenére is nagyon sokszor szedtem ki a mostani és az előző kutyáimból is kullancsot és soha egyik sem lett beteg, pedig vadászkutyákról beszélünk, akik ráadásul kullanccsal erősen fertőzött területeken mozognak. 30 éve vannak kutyáim és soha egyetlen egy sem kapott semmilyen betegséget tőlük. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem kell védekezni, de ahogyan már előttem írták 100%-os védelem nincs. Ne aggód túl a dolgot, figyeld a kutyád és ha szokatlan levertséget, étvágytalanságot tapasztalsz, akkor tépjetek el az orvoshoz, de most ettől ne kezd el azt érezni, hogy halálra van ítélve a kutyád.


Megjegyzés: nekem a spot-on-okkal jobbak a tapasztalataim, mint a nyakörvvel.

2016. febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek az előttem szólóval, nem kell ennyire beparáztatni a gazdit. Gyorsan ki kell szedni a kullancsot és utáni figyelni a kutyát. Elvileg nem mindegyik kullancs fertőzött, sőt én úgy tudom, hogy a baciknak is kell idő, amíg "érvényesülnek" így ha gyorsan kiszedjük kisebb eséllyel lesz babéziás.

Szintén vadászkutyám van, szintén kullancsos területen, jól néznénk ki ha minden kullancs után a dokihoz rohannánk.

2016. febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!