Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyámnak egyre sötétebb...

A kiskutyámnak egyre sötétebb és egyre hígabb a széklete. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egy hete van csak nálunk, három hónapos. Amikor elhoztuk az első 2-3 kaki még világosbarna, száraz, kemény volt. Ezután egyre sötétebb lett minden alkalommal, aztán egyre lágyabb, de még nem folyós. Ma viszont már folyós is.

FitActive small kölyökkel etetem, illetve mellette konzervvel (ez csak Morzsi, mivel nem sok különbséget látok közte és a drágább társai között)

Ma reggel csak szárazat kapott, nem tudom, ez jött e most ki vagy még a tegnapi...

Egyébként egyszer már hányt is, akkor csak konzervet kapott. (Többnyire egyébként a kettőt egyszerre kapja.)

Nem jó a táp?


2016. febr. 29. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg kéne mutatni dokinak.És felejtsd el a konzerveket.80% víz!a többi gabona,húshulladék,ízesítő,tartósító,színezék.Szemét az egész.

Egyáltalán nem kell konzervet adni.

Adhatsz pl.főtt csirkemellet rizzsel.

2016. febr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A konzervet felejtsd el mert semmi értelme, 90% csak víz. Adj neki főtt rizst főtt csirkemellel pár napig. Utána csak a tápot. Előtte mit evett a tenyésztőnél vagy ahonnan hoztátok?
2016. febr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a főtt rizst ajánlom, csirkemellel, fűszerek és só nélkül! És nem árt, ha megmutatod a dokinak! Lehet benyalt vmi vírust!
2016. febr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Konzervet semmilyet ne adj neki. Attól nagyon sok kutya f.sik, emellett semmi haszna. Felejtsd el a konzerveket.

A táp, ha jó is, nem bírja minden kutya egyformán.

Ha egyébként jókedvű, van étvágya, mozgékony stb., akkor próbáld meg pár napig diétáztatni: szétfőtt rizs, főtt csirkemell-lel, só és fűszerek nélkül.

Ha ettől jó lesz a széklete, akkor a táplálást nem bírja.


Ha nem javul, vagy időközben rosszabbodik (újra hány, elesett, bágyadt, étvágytalan lenne), akkor doki!

2016. febr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tenyésztőnél is Fit Active-ot kapott? Mert ha azonnal más fajtát adtál neki, akkor megvan a baj forrása. Hirtelen nem lehet tápot váltani. A konzerv meg szintén csak arra jó, hogy hasmenést okozzon.
2016. febr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma reggelre a helyzet sokkal rosszabbnak tűnt, éjszaka 6 különböző helyre kakált, már teljesen folyósat. Rizst kapott csirkével, délben már ismét csak lágy volt a széklete, ma este pedig szinte a régi :)

Emiatt valószínű, hogy nem a táptól volt szerintem, bár nem tudom mitől, a lényeg, hogy most sokkal jobb!

2016. márc. 1. 23:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne állatorvossal megvizsgáltatni és nem kísérletezgetni.
2016. márc. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan megyünk állatorvoshoz, ma reggelre ismét rengeteg kaki fogadott :(
2016. márc. 2. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!