Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kasztrálással meg fog...

A kasztrálással meg fog szűnni a kutyám területjelölő viselkedése?

Figyelt kérdés
2016. márc. 1. 09:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy néz ki, hogy a kutyát egyszer valaki "beállítja" és úgy marad :) Meg lehet oldani most is, hidd el.
2016. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Általában falkavezér gondok vannak a háttérben. Amúgy milyen a kapcsolatotok, hallgat rád, engedelmes? Ha nem, ezen kéne dolgozni. Átmeneti megoldás lehet a szobakennel, a kutya nem szívesen piszkít a saját helyére.
2016. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Jelenleg kertes házban van a kutya az udvaron, a nagyszüleim kutyája egyébként.

Én csak esténként megyek el hozzá és foglalkozom vele.

Szeptembertől külföldön tanulok majd, és őt is magammal viszem, albérletbe.

Tulajdonképpen hallgat rám, bár attól függ, miben. Ha rászólok akkor abbahagy bármit és a földre lapul (gondolom volt már rossz tapasztalata emberekkel :/ ).

Viszont az elszökésben nem tudom megakadályozni- amint kijut a kapun, se lát, se hall, rohan órákon át, nem jön, ha hívom. Az udvaron belül még hívni se kell, jön utánam mindenhová, le se lehet rázni. Ha bemegyek a házba, nyűszít és összepisil mindent, hogy mikor megyek már vissza hozzá.

De a jelölgetése egyébként rosszabb a szokásosnál: a macskákat is megjelöli (ha ott vagyok akkor nem), meg a családból már sok mindenkit is levizelt (engem még sosem, eszébe sem jutott eddig. A közelemben mondjuk nem is nagyon jelöl, az én cuccaimat sem szokta (minden mást igen). Úgyhogy igazából jó kapcsolatban vagyunk, csak hát keveset talákozunk, így keveset is tudok vele foglalkozni.

A nagyszüleim nem szeretik őt, mert "sok a baj vele", ezért sokszor kiabálnak vele és szidják. Többek között ezért is akarom elvinni őt magammal. És igen, tudom hogy nevelésre szorul. :(

2016. márc. 1. 19:29
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor irány a kutyasuli. Ezt mind rendbe kéne rakni, ha albérletbe akarod vinni.
2016. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 evimeri ***** válasza:
100%
Lehet, hogy éppen az a baja, hogy keveset találkozik veled és stresszes. Egyébként ha most udvaron van, honnan tudod, hogy lakásban is jelöl vagy jelölni fog. Az én kan kutyám ivartalanított az udvaron ő is jelöl, de a lakásban soha. Ez a jelölés ösztönös. Ezzel jelzi, hogy ez az ő területe. Lehet, hogy lakásban nem lesz gond vele.
2016. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, remélem igazatok lesz. :)


Egyébként onnan gondolom, hogy jelölni fog, mert nagyon "mániákus" ilyen tekintetben. Pl. Eddig az összes állatorvosi rendelőben is jelölt, pedig az már nem sokban különbözik a lakástól, hiszen ugyanúgy zárt tér.

2016. márc. 4. 19:44
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen, jól sejted, hogy így valószínűleg a lakásban se lennének gátlásai. De tényleg megoldható, csak keressetek egy megfelelő oktatót :)
2016. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek még egyszer! :D
2016. márc. 4. 21:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!