Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 honapos kiskutyanak hany...

3 honapos kiskutyanak hany oltasa kellene hogy legyen?

Figyelt kérdés
Egy kombinalt oltassal hoztuk el, harom honaposan a volt gazdijaitol, allatorvos ma azt mondta hogy mar 4 oltasa kellett volna hogy legyen. Most a keresemre veszettseg ellenit adott neki eloszor, mert utazni szeretnenk vele, es az kovetelmeny, de azt mondta a kombit meg ismetelni kell es addig setalni se mehet ki es barmitol beteg lehet vagy akar meg is halhat. Csomo penzt otthagytam nala is, a tenyesztonel is, akitol vettem, aki kozben felhivott hogy az allatorvosom hazudik es o jobban tudja hogy a kutyanak nem kell semmi mas oltas.... Na ilyenkor most mi az igaz?
2016. márc. 3. 17:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Keverek kutya amugy, a tenyeszto pont az oltasai miatt kert penzt, de olyba tunik hogy oltast nem is kapott ugye csak ezt az egyet...
2016. márc. 3. 17:06
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Ha keverék a kutya, akkor nem tenyésztőtől van, nem tudom miért került olyan sokba...

Oltási program:

-6 hetesen: kombinált oltás

-7 hetesen: szintén egy kombinált

-8 hetesen: parvo oltás

-12 hetesen: kombinált

-14 hetesen: kombinált

-16 hetesen: veszettség elleni oltás

2016. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, a szaporító hazudik, és az orvosnak van igaza. Csak nyilván örült, hogy megszabadul a kutyától ráadásul még pénzzel is lehúzott, teljesen indokolatlanul...
2016. márc. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő? Ez cuki. Aztán mégis mit tenyészt, menhelyi keveréket? Tenyésznek azok segítség nélkül is.


Három hónapos korában már egy rakat oltásának kéne lennie, amivel simán mehetne sétálni. A dokinak van igaza. Keress rá a neten, ha nem hiszed, "kölyökkutya oltási program", kisebb eltérésekkel kb. ugyanazt fogja kidobni, hogy ilyenkorra már több parvo elleni meg kombinált oltást kellett volna kapnia.

2016. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az állatorvosnak. 2 db monovalens parvó és 2 db kombinált oltásának kellene már lennie. A kedves "tenyésztő" egy koszos szaporító.... Az utazás érdekes lesz úgy, hogy nincs a kutyának normális védelme.... Én halasztanám az utat, míg az orvos zöld jelzést nem ad....
2016. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4 oltásának kellene lennie, mint ahogy az állatorvos mondta is.

Akitől vetted, az hazudik, és jól átvágott téged. Eleve nem is értem, hogy kérhetett egy csomó pénzt egy keverék kutyáért?! És te miért adtál érte? Egyébként ez nem tenyésztő...


Mindegy, tanulópénz megvolt. Míg nincs meg legalább a 2 kombinált oltása, tényleg ne vidd sétálni. Hallgass a dokira, neki van igaza.

2016. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6 hét parvo, 8 hét kombi, 10 hét kombi, 12 hét veszettség elleni. Féregtelenités: 3-5-7-9-11-13 hetesen.
2016. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Es azt nem tudjatok, hogy ha ma megkapta a veszettseg ellenit , nem kaphat esetleg masodik kombit is most? Most ugy aggodom miatta :( Baja lesz tole ha gyors egymasutanban lesz beoltva?
2016. márc. 3. 22:26
 9/10 anonim ***** válasza:
A veszettség után leghamarabb 2héttel kaphat kombit. Ami után szintén kb. 2 hét kell, hogy a védettség kialakuljon.....
2016. márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én állatorvosom együtt oltja az utolsó kombit és a veszettségi ellenit, mert a veszettség elleni az passzív, a kombi pedig aktív.
2016. márc. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!