Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt vagy komondort javasol...

Kuvaszt vagy komondort javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy mindenképp nagytestű juhászkutyát szeretnék, viszont a fajtát illetően még nem vagyok biztos. Melyik kutyát milyen célra ajánlanátok? melyiknek milyen a vérmérséklete? hogy kezelhetők? kinek milyen tapasztalatai vannak a fajtákkal? Előző kutyám Német juhász szuka volt, eléggé szelíd. Ezek a fajták miben különböznek attól?

2016. márc. 3. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a komondort javasolnám személyes tapasztalatok miatt.

A komondor nyugodtabb, első pásztorkutyának is inkább őt választanám, mert valamivel könnyebb eset, mint a kuvasz. A németjuhász egy munkakutya, tehát elég "szolgalelkű". A komondor és a kuvasz önálló, független fajta, nem lehet neki folyamatosan parancsokat osztogatni, de ettől még nevelhető, engedelmes kutyák, csak más a gondolkodásuk. Náluk el kell érni, hogy bizalom, mély kutya-gazda kapcsolat legyen és nem fognak neked "ugrálni" (ül, fekszik, marad stb.), viszont ők lesznek az elsők, akik megvédenek, ha baj van. Kiállításon is remekül viselkednek, tapasztaltam. :) (Szerintem egy szukával jobban járnál, mert többnyire egyszerűbb velük bánni, mint a kanokkal.)

2016. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kuvasz kicsit keményebb dió. Temperamentumosabb. A komondor talán makacsabb, de nyugodtabb. Cél? Társ, barát, házőrző. A komondor erre tökéletes. A kuvasz még annyival egészül ki, hogy habitusából és tömegéből adódóan sportosabb, így vele azért egy picivel többet lehet kezdeni, ha van rá affinitásod.


A németjuhász teljesen más. Mivel a kuvasz és a komondor jóval nagyobb, a németjuhász hozzájuk képest egy örökmozgó gépezet, könnyen motiválható, munkamániás és csak úgy lesi a gazda parancsait. A kuvasz és a komondor öntörvényű, bár a gazda szent, a számukra értelmetlen parancsokat elég hamar elunják és nehezen motiválhatóak.

2016. márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát az előttem írók elég jól leírták a dolgokat.Kicsit próbálok segítséget adni mert mindhárom fajta szerető gazdája vagyok-voltam.Első dolog hogy ha ilyen kutyát akarsz tartani,nem kell megijedni a fajtákról szóló előítéletektől.Pár apróság amire figyelj.Ha Kuvaszod vagy Komid van és vendéged jön,el kell zárni őket.Kell lennie rendes kerítésnek is mert ezek a kutyák ha védeni kell a rájuk bízott területet harapni is fognak ám de nagyot.Az ilyen kennelnek nevezett börtön sem ezeknek a kutyáknak való.Ha mutatványokat vársz tőlük az nehéz dió lesz főleg a Kominál.Ha nincs kedve valamihez akkor nem csinálja.Pár alapdolgot érdemes megtanítani neki de nem érdemes túlzásba vinni.A Kuvasz jobban hajlandó ilyesmivel foglalkozni de neki sem ez az igazi műfaja.A Komondor jobban családias kutya de a Kuvasz is gyerekszerető.Az hogy mennyire temperamentumos kutyád lesz a legjobban a kölyökválasztással tudod szabályozni.Nekem a leggazemberebb kellett,el is hoztam :) A Kuvaszom fél évesen a vaskaput rágta ha jött valaki.A Komondor ott tart hogy nem a postaládába kapom a leveleket hanem bedugják pár méterrel odébb a kerítésen,a járókelők az úton közlekednek nem a járdán,az állatorvostól meg ki lettünk tiltva :) Mindezek mellett mindkettő kutya a család kedvence,pacsizós meg bújós volt.Fél éves korukban próbálkoznak be általában ezt tudni kell kezelni.Ami még fontos hogy nekem mindig volt mellettük más fajta,ivaros kan kutyám.Sosem volt olyan hogy kicsit vadabb játékon kívül problémát okozott volna az együtt tartásuk,jól együtt lehetett tartani őket más kutyákkal.A kuvasz vedlik,sokat.Ehhez nekem régi "Lengyelpiacos" hajkefe volt használatban.A Komi szőrét meg szét kell húzgálni,az sem egy nagy művészet.Van aki nyírja.Ha jól szocializált a kutya akkor el lehet vinni erre a fajtára szakosodott kozmetikushoz.
2016. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!