Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden amit tudnom kell a...

Minden amit tudnom kell a huskykról?

Figyelt kérdés

16/L

Sziasztok nemsokára szeretnék vásárólni egy fajtatiszta husky-t nemtudom még, hogy kant vagy szukát de szeretném ha "kioktatnátok", hogy miért kant miért szukát érdemesebb választani illetve pár dolgot még szeretnék kérdezni:

Milyen oltások illetve orvosi dolgok fontosak egy Husky kutyánál?

Milyen tápanyagot ételt biztosítsak neki?

Milyen a viselkedése hogy nő fel szóval magáról a kutyáról...?

Mennyi a költsége a felnevelésének táp,egyéb fontos információk.

Előre köszönöm minden kedves válaszoló idejét amit erre szánt és hozzájárult ahoz hogy felelőségteljes Husky gazdi legyek! :)



2016. márc. 4. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mielőtt jönne a tömeg kérdés és nem akarsz ártani a kutyusodnak akkor állatorvoshoz menj el tőle segítséget fogsz kapni. :)
2016. márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
tömeg válasz* :)
2016. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta törzskönyves husky tenyésztőtől 100-200ezer forint körül mozog.

Hogy kant vagy szukát, nem tudom, én amúgy is ivartalanítanám.

Oltási programját a tenyésztő kezdi el, mert mire elhozható a kölyök (minimum 8 hetesen) már 2 oltása kell hogy legyen, az állatorvos meg majd mondja a többit.

Táp: érdemes azzal kezdeni, amivel a tenyésztő etette, és fokozatosan átszoktatni új tápra, így elkerülve a hasmenést.

A huskyk nagyon nagy mozgásigernyű kutyák, így lehet, hogy nem lesz elég neki a napi séta, tanulás, lehet hogy valamiféle "munkát" is kell vele végezned, hogy lefáradjon.

Költségekről: a kiskutya árát kb már leírtam, oltások darabja 3-4000 ft körüli, féreghajtás 3 havonta kb 3-400 ft, táp árakkal annyira nem vagyok tisztában, olyat keress aminek nagy a hústartalma, ne a gabonatartalom legyen magas.

2016. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbb had kérdezzek én.

Miért husky? Mi alapján választottad ki, ha azt sem tudod, milyen a viselkedése?

És miért gondolod azt, hogy el tudsz látni felelősségteljesen egy kutyát, amíg a legalapvetőbb igényeivel sem vagy tisztában?


Amúgy meg google a barátod, használd! Minden kérdésedre ott a válasz az interneten, had ne pötyögjük be negyvenezredszerre is :)

2016. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Fajtiszta törzskönyves állatokat csak úgy adnak, hogy kötelezően ivartalanítanod kell, azért hogy te ne tenyésszél.
2016. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lényeges információkkal elvagyok látva és tudatában vagyok köszönöm! Csak pár gazdi véleményére,tapasztalataira voltam kiváncsi!
2016. márc. 4. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha lényeges infókkal el vagy látva, ezeket is tudnod kéne... az oltási program nem különbözik a huskyknál... a neten megtalálod a pontos oltási programot, ami hat hetes korukban kezdődik!

Tápot adj neki, vagy etetheted BARF módszer szerint is, ami szimpatikusabb. A tenyésztővel beszéld meg, mit ad enni a kiskutyáknak, először mindenképp azt kell kapnia!

A husky egy baromi makacs kutya. Következetes gazda kell neki, kutyaiskola sem árt, mert könnyen a fejedre nő! Naponta több óra kemény foglalkozást igényel még egy nyugodtabb egyed is!

A tartása függ attól, mivel eteted, milyen gyakran kell orvoshoz vinned, milyen cuccokat veszel neki, szóval ezt nem lehet annyira kiszámolni.

De ha huskyt akarsz, már most érdemes a tenyésztőknél érdeklődni, mert lehet, h mikor szeretnél kutyust, pont nem lesz nekik! A tenyésztők nem olyanok, mint a szaporítók, akik ontják a kölyköket, a tenyésztőknél elő kell jegyezni, és sokszor várni is kell, ráadásul nem is olcsóak, ahogy előttem írták! De megéri!

2016. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!