Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazas Kulfoldre: titervizsgal...

Utazas Kulfoldre: titervizsgalatrol tudtok adni infokat?

Figyelt kérdés

Angliaba, Irorszagba es Svedorszagba csak ugy lehet kutyat vinni, ha titervizsgalatnak vetik ala.

Ezekre a kerdesekre szeretnek valaszt kapni:

- Mennyibe kerul az eljaras?

- Hol vegzik? Magyarorszagon, vagy kikuldik kulfoldre, es ha igen, akkor melyik orszagba? (ugy hallottam, hogy ilyen vizsgalatot NEM minden orszagban vegeznek.)

- Mennyi ideig tart, mire vegre utazhatunk?

- Mennyi ideig ervenyes az engedely, es mi a teendo, ha lejar?

Olyanok valaszat szeretnem, akik valamilyen modon tapasztaltak: peldaul utaztak mar, vagy valaki ismerosuk utazott, stb.

Koszi elore is!


2010. ápr. 1. 21:40
1 2
 1/14 Akiteki ***** válasza:

Az állatorvos leveszi a vérmintát és elküldi az egyetemre, ott állítják ki az igazolást. 13000 Ft. volt tavaly.

Kb. két hétig tart a procedura. Valóban néhány éve még Bécsbe küldték a vért, de már itthon is meg tudják csinálni.

Ha megfelelő az eredmény,az igazolás úgy tudom, nem jár le. Ha tévednék, akkor újra meg kell csináltatni, de csak újabb kiutazáskor.

2010. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Norvégiába is kell, onnan tudom.

Magyarországon én a saját állatorvosomnál végeztettem, ő küldte be valahova - talán az egyetemre. 3 éve 15 ezer volt. A veszettség utáni oltás után várni kell (ha jól emlékszem) 120 napot, akkor veszik le a vért aminek a titer szintjét vizsgálják. Ha határértékben van akkor ok és addig érvényes ez az igazolás ameddig minden évben 365 nap előtt újraoltják a kutyát.

2010. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

Nem odafelé kérik a vizsgálatot, hanem amikor visszajössz az EU-ba, tehát a magyar oldalon kérik. Ha Te nem jössz vissza, akkor nincs szükség a titer vizsgálatra.


Én is úgy tudom 15 e Ft van ennek az ára, és tényleg gyorsan megjön.

A vizsgálat eredménye nem jár le, ha nagyon figyelsz a dátumokra, és mindig 365 napon belül oltatod újra a kutyádat veszettség ellen!


Sok sikert az utazáshoz!

2010. ápr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez nem így van!!!! Oda nem engednek be, nem vissza!!!!!!!

Ez a titer-procedúra, nagyon macerás, van olyan része, amit órára pontosan be kell tartani. Nekem múltkor magyarázta az orvos. Szerintem az a legjobb ha a dokidat kérdezed meg, Ő elmondja a pontos "menetrendet". Nem olyan egyszerű és nagyon sok idő.

2010. ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
07.07-es, Anglia, Irorszag es Svedorszag miota nem EU? Olvasd el figyelmesebben a kerdest, kerlek!
2010. ápr. 2. 09:05
 6/14 A kérdező kommentje:
Gyorsan megjon? Hat kinek, mi a gyrs. Nekem fel ev nem valami gyors...
2010. ápr. 2. 09:07
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem egy egyszerű vérvizsgálat, több hónap, mire kiviheted a kutyát, és mint írtam, órára pontosnak kell lenni! A vizsgálati eredmény már gyorsan megjön, de addig hónapokat kell várni.Érdeklődj a dokidtól!Mindent elmond részletesen!
2010. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:

Mint már írtam: 1 hét alatt megvan az eredmény!!!

A többiről olvasd el a petpassport oldalt, amit az első válaszoló belinket. Ott van, hogy országonkénti szabályok.

A féreghajtás időpontját is megnézik. (Mondjuk azért kíváncsi lennék, hogy Angliában nincsenek férges kutyák?)

2010. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amugy Svedorszagrol van szo es valoban, azt olvastam, hogy sok olyan betegseg nincs itt, ami europa mas reszein, pl magyarorszagon vannak. Es ez a szigoru szures eredmenye, meg persze az idojarase is.
2010. ápr. 2. 21:27
 10/14 A kérdező kommentje:
Nekem nem jelent meg semmilyen link az elso valaszolotol sot, egyik valaszolotol sem, sajnos.
2010. ápr. 2. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!