Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasolsz, melyik kutyafaj...

Mit javasolsz, melyik kutyafajta lenne nekem megfelelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre szeretnék elnézést/bocsánatot kérni,hogy feltettem ezt a kérdést mert tudom,hogy sok van már ilyen kérdésből. Azért belekezdek...

13/L vagyok. A konfirmálási pénzemből szeretnék venni egy kiskutyát magamnak. Az a baj,hogy nem tudok dönteni.Olyan kutyust szeretnék amely könnyen tanul, szeret játszani, szereti a gyerekeket. Kis vagy közép méretűt szeretnék! Kinti-benti kutyus lenne:) Első saját kutyám lenne! Mielőtt a korom miatt szólnátok le: elég felelősség van bennem,hogy feltudjak nevelni és szeretni tudjak egy kutyát élete végéig.Ja azt kihagytam,hogy sokat tudnék játszani vele, és sokat tudna mozogni:)


2010. ápr. 2. 00:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
26%
Golden Retriver
2010. ápr. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
24%
cocker spancsi
2010. ápr. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom sokan a saját kutyafajtájukat fogják ajánlani. A golden retvier szép állat, de én nem mondanám kis illetve középtestű kutyának. A spánielek aranyosak, nekem is van, de az enyém elég makacs, és "buta" kutya. Van egy havanese (fehér szőrgombóc) kiskutyám is. Ő viszont imád játszani, könnyen tanul, de a szőre sok gondozást igényel, és imád az udvaron kint lenni. A pénzedtől is függ, hogy milyen kutyára elég, már ha feltétlen fajtiszta kutyát szeretnél.
2010. ápr. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Az nem jutott eszedbe, hogy örökbe fogadj?! A kutyus, akit megmentenél nagyon hálás lenne, és a pénzedet, amit a kutyus vételárára költenél, azt így elkölthetnéd rá.


Akár fajtatiszta kutyákat is választhatsz már, sajnos mára már majdnem mindegyik fajtának van önálló fajtamentése Magyarországon.


Láttam, hogy az előttem író javasolta a cocker spánieleket. Nekik is van mentésük, ha gondolod keresd meg őket, most is nagyon sok gyönyörű kutya vár gazdira náluk!

2010. ápr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem is fogadj örökbe!

Egy kis keverék kutya? Ők is aranyosak!:) De tudnám ajánlani a magyar vizslát. Nekem van 3 is:). Szofi(9),Döme(6),Szuzy(2). Ők egy család. Szofi az anya,Döme az apa, És Szuzy a lányuk. Nagyon szeretik egymást! És komolyan mondo,a vizslánál én még nem láttam hűségesebb kutyát. Egyszerűen leírhatatlan érzés,mikor ülsz a kanapén,és odamegy hozzád 3 kutya,ráhajtják a fejüket a lábadra,és csak puszilkodnak!!! Ja és nálunk eddig kinti kutyák voltak,csak télre bejöttek. (de emsokára megint kimennek) És mondhatni benti kutyának is,csak akkkor napi több óra intenzí futásra van szüksége. És ha lakásban tartod a kutyát(legalábbis a magyar vizslát),készülj fel a disznóólra;).

Sok sikert leendő kisgazdi!

xoxo

2010. ápr. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
51%

Ha van elég pénzed rá, akkor mopsz.

Okos, vidám, játékos, egyáltalán nem agresszív. Az igaz, hogy fiatal korában hiperaktív, de később lenyugszik. Feleslegesen nem ugat. A mienk nem is ás, tehát a kertet sem vágja tönkre. Napközben jól érzi magát a kertben, de éjszaka bent van velünk. Ha érdekel a fajta wikipedia-n is találsz róla leírást.

2010. ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is inkább ments meg egyet, annyi van a menhelyeken, és olyan hálásak tudnak lenne. Nincs is annál szebb mikor egy megtört kutyusnak visszaadod az életkedvet.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. ápr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát:) Az utolsó válaszoló aki linkelte be a kutyusokat , neki üzenem: Viki nagyon megfogott. Valahogy ilyen kiskutyát képzeltem el:) Áfonya is nagyon tetszett, de őt kisgyerek mellé nem ajánlják.
2010. ápr. 2. 08:55
 9/41 A kérdező kommentje:
De azért még várok kutyafajtákat:) Köszönöm:)
2010. ápr. 2. 08:55
 10/41 anonim ***** válasza:
57%
Mudi, pumi, sheltie, schipperke, snaci, pincser, spániel
2010. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!