Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónaposan kell a kutyát...

10 hónaposan kell a kutyát oltani? Mikor kell vinnem?

Figyelt kérdés

Utoljára novemberben, azaz fél évesen kapott egy oltást, és akkor mondta az orvos, hogy legközelebb mikor vigyük. De nem emlékszünk rá. Nekem március közepe rémlik, másnak május vége. Ilyen korban van valamilyen oltás?

Az orvos nem veszi fel a telefont se, elég messze van, de persze ha nem marad más, elmegyünk megkérdezni



2016. márc. 10. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
1 éves korában kell vinni legközelebb.
2016. márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megnézed, mikor kapta a veszettségit. Attól a naptól számítva 6 hónapon belül meg kell ismételni. Aztán megbeszéled az orvosoddal, 1 évesen akar-e az ő oltási menete szerint akár egy kombit beadni.
2016. márc. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na megnéztem az oltási könyvet, ilyen oltásokat kapott: 2x parvo ellen, kombinált, veszettség ellen(augusztus), kombinált(november).

Akkor viszont most kell vinnünk ahhoz, hogy fél éven belül megkapja a veszettség ismétlését, jól gondolom?

2016. márc. 10. 15:32
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha novemberben kapott oltást utoljára akkor március vége április elején kell vinni.


Pár hét ide vagy oda szerintem nem számít.

2016. márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ez az ajánlott oltási program. 1 éves korában kell veszettség elleni oltást kapnia.

2016. márc. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ő nem ez alapján kapta az oltásokat, így ez nem tudom mennyire érvényes ránk. Akkor tényleg muszáj lesz elmennünk megkérdezni, mert itt is többfélét mondtatok:D
2016. márc. 10. 16:13
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
1 évesen kell megkapnia a második veszettségi oltást, amit ezután már csak évente kell ismételni. Javasolt a kombinált oltás beadatása is évente.
2016. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

nem 1 évesen kell kapnia !

4 hónaposnak kötelező a veszettségi. Onnantól pedig 6 hónapon belül be kell adni a másodikat . Ez így szerepel a törvényben. Abban a törvényben, amire oly sokszor hivatkozás van itt.

2016. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az utolsónak volt igaza, márciusban kell vinnünk újra:)
2016. márc. 11. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!