Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutyát 3 hónaposan...

Lehet a kutyát 3 hónaposan tanítani h ne ugasson más kutyákra? Vagy hány hónaposan lehet elkezdeni?

Figyelt kérdés
pl.: felhúzom a pórázt úgy hogy a melső lába a levegőbe legyen!
2014. aug. 27. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya? Mert az én argentin dogom az első hónapokban visszaugatott, párszor rá lett szólva, abbahagyta. De az ő fajtája az pont olyan, hogy a feladatát képes maximálisan ellátni, és 100%-ig kizárni a külvilágot. Ezt ő szépen be is tartja, nem nagyon kellett ránevelni. Nem tudom a te kutyád milyen.
2014. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg, hogy ha elviszed sétálni, és megugat más kutyát, húzd el, vond el a figyelmét, és ha ez sikerül, adj neki jutalomfalatot. Elég, ha elviszel magaddal pár szem száraztápot, vagy vágsz fel néhány virslikarikát.
2014. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha felhúzod a pórázt, hogy a mellső lábai a levegőben legyenek, azzal azt éred el, hogy a másik kutyát összeköti egy kellemetlen dologgal. Naná, hogy ugatni fog. Később még ki is fog támadni. Itt rontják el sokan. Se húzni se leszidni ebben a korban nem szabad.


Ha jön egy másik kutya felhívod magadra a figyelmét. Ciccegsz cuppogsz, akármi. Ha felveszi a szemkontaktust akkor jutifalat és ezt addig amíg el nem haladtok.


Nagyon hamar rájön, hogy a másik kutyát ki kell zárni, nem foglalkozunk vele.


Ha már nagyobb lesz és elvileg tudja, hogy nem ugatunk akkor lehet csak leszidni ha mégis megteszi. Hiszen akkor már tudja, hogy mi a helyes. Amíg nem mutatod meg neki a helyeset, addig ne várd el, hogy akként viselkedjen.

2014. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Beagle tacsi keverek!!! es ha kutyárol van szó nem halgat a pisszegésre!! :(
2014. aug. 27. 13:14
 5/5 anonim válasza:
Nekem is ez a problemam volt. Valoszinuleg azert csinalja ezt mert ismerkedne a masik kutyaval. Szerintem beszelj ossze kutyas ismerossel (lehetoleg olyannal akinek nyugodt, baratsagos a kutyaja), hogy amikor setalsz a kutyaddal hozza el az ovet. Ha a kutyusod ugatja es\vagy huz a kutya fele akkor ne menj oda varj amig megnyugszik ha sikerult megnyugodnia dicserd(akar jutalomfalattal is) es menjetek oda. (Nekem sikerult)
2014. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!