Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy 6hónapos...

Szerintetek egy 6hónapos Amerikai Staffordshire terrier-nek le lehetne ilyen korban vágni a fülét?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy Csongrád megyében vagy esetleg bekes megyében hol találok olyan állatorvost aki direkt ilyen fülvágással foglalkozik ?Es ha levágatnám a fület akkor az később ugyan úgy fog állni hegyesen neki?Vagy már ilyen korban nem lenne érdemes ?
2016. márc. 13. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
kutyaák fülét már nem vágják le, csak ha sérült vagy szükséges. Esztétika miatt vagy mert gazdi azt szeretné, nem vágják.
2016. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Már tilos a kutya fülét és farkát vágni... Nem, nem kell neki. Elhiszem, hogy az úgy sokkal szebb, hogy nem kajla fülekkel rohangál, de nem tudom, mi ezzel a cél? Hogy félelmetesebb legyen? Vagy csak úgy tetszik? Én sokkal jobban szeretem a kajla fülűeket, szerintem nem érdemes levágatnod neki!
2016. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
egyrészt ahogy írják a kupírozás már tilos, másrészt pedig késő is lenne. 3 hónap a legjobb.
2016. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szerintem sokkal szebb kajla fülekkel mint vágva ugyhogy nem érdemes. Visszont arra figyelj hogy mielött lefekszik aludni a kutya ragaszd le a fülét mert amikor fekszik akkor áll a füle és ugy fog kiporcosodni és iszonyat ronda lessz hatalmas felálló fülekkel.
2016. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha nem vagánykodni kell a kutya,minek akarod kínozni?

Szerencsére már tilos az értelmetlen csonkítás.Semmilyen korban nem érdemes.

2016. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Törvény szerint tilos a fülvágás már.


De ha nem így lenne, akkor sem érdemes már 6 hónaposan, már késő.

2016. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

fejér megyében 12 hóig vágja az orvos de 6 hó fölött drágább mert több altató kell.

úgy vágasd le hogy kb 0.5 cm.legyen a hegyr a fülnek.az állni fog!

2016. márc. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó,annak a pénzéhes "állatorvosnak"kéne levágni,aki megcsinálja.De nem a fülét.

Remélem,lebukik az illető és jól megbüntetik.

2016. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

a közép ázsiai juhásznak a mai napi vágják fülét farkát "csak " úgy felel meg a standerdnek akkor meg ha a gazdinak úgy tetszik és valljuk be szebb is úgy egy kutya akkor miért ellenzed utolsó?

nem fáj a kutyának,nem ébren csinálják neki és semmilyen egészségügyi problémája nem lesz belőle akkor meg mire ez a nagy ellenzés?

úgy csináltok mintha az orvos megfogna egy kést lefogná aztán hagy szóljon...

ez nrm így van,nem érez semmit és később se fáj neki!

kérdrző ha úgy fog tetszeni akkor csináltasd meg! 😊

2016. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Itteni állatorvos is vág fület. Dobberman is borzalmasan néz ki meghagyott farokkal füllel... Még jó hogy vágják. De staffordnak biztos nem vágatnám fel...
2016. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!