Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy csillapítsam a lázát?

Hogy csillapítsam a lázát?

Figyelt kérdés
3 hónapos goldim lázas. Reggel 40.2 most 40.8.majd csak 5-kor lesz rendelés. Sajnos nincs itthon gyógyszert neki. Ki bírja 5-ig?Náluk van olyan hogy lázgörcs?
2016. márc. 13. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Itasd folyton, es semmikeppen se adj neki embereknek szant gyogyszert!! Es szerintem mar 5 elott par percel legyetek ott hogy biztosan a kutyutokkal kezdjek! Jobbulast!
2016. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Langyos vizes ruhát tegyél a hasára, és váltogasd óránként!
2016. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyád?
2016. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Langyos ruhával borogattam. Az orvosnál is lázas volt de ahhoz képest nagyon is élénk. Mint akinek semmi baja! :) Meg vizsgálta az orvos teljesen rendben volt. Babesia ra gondolt először de hál istennek sem izületi fájdalom, sem sápadság nem volt a vizelet is teljesen tiszta volt. Egy kutyámat már el vitte a babesia úgyhogy rettegve vártam az eredményt! Konkrétan nem tudtuk meg mi a gond fogára gondolt a doki. most jól van. Algopirint kell venni az jó állatnak ha lázas!
2016. márc. 13. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jobban van a kutyád :)
2016. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként az Algopirynt tényleg lehet adni kutyának láz/fájdalomcsillapításra, de nem mindegy az adag, és persze csak a tünetet fedi el. Pár hónapos kutyának én saját szakállra nem merném beadni, ezért nem is javasoltam, csak a borogatást, amíg orvos nem látta a kutyát. A 30 kg-os 13 éves bobtailom szintén nagyon lázas volt - 41 Celsius - beadtam neki egy egész tablettát, szépen le is vitte a lázát, de lecseszett a doki, hogy fél is elég lett volna, később nem is engedte adni neki lázra, mivel nagyon megterheli a májat hossszútávon. Neki hasnyálmirigy gyulladása volt, másfél hétig volt nagyon lázas. Szóval néha-néha lehet az Algo - és hatékony is - de nap mint nap nem...


Remélem minden rendben lesz a baba kutyáddal :)

2016. márc. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!