Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy csillapítsam a 11 hónapos...

Hogy csillapítsam a 11 hónaposom lázát?

Figyelt kérdés
Reggel óta lázas a lányom. Adtam már neki kúpot, Nurofen köptetnőd és dokinál is voltunk. A torka piros,de a lázával nem tudom,hogy mit kezdjek. Amikor beadtam neki a gyógyszereket fél órára lement aztán megint felszökött. 37,8-38,5 között mozog. A borogatást leszedi magáról. Nem tudom,hogy ülő hűtőfürdőt lehet-e babánál alkalmazni.
2015. jún. 10. 13:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Persze a kúp és a köptető között 4 óra eltelt.
2015. jún. 10. 13:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Hűtőfürdőt lehet, de fontos, hogy kb 37 fokról kezdd NAGYON lassan hűteni és ne menj le 33 fok alá.

Egyébként ilyen célra nagyon hasznos eszköz az infrás hőmérő (pisztoly alakú, a mért felszín közelében meg kell húzni a ravaszt és kijelzi tizedfokos pontossággal a hőmérsékletet).


38 alatt még nem kell egyébként csillapítani a lázat. Ha makacsul visszatér a láza, mindenképpen hívd fel a gyermekorvost/ügyeletet.

2015. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Nurofen nem köptető, hanem lázcsillapító, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő, ami kapható szirupként és kúpként is.


Tudom, ijesztő, de egyáltalán nincs komoly láza, arra figyelj, hogy aggódásból ne adagold túl a napi adható maximum hatóanyagtartalmat (pl. ha a kúpban és a szirupban is ibuprofen van, akkor azokat össze kell adni).


Az aktuális orvosi álláspon szerint a lázat csak azért kell csillapítani, hogy a beteg ne érezze annyira rosszul magát, nem okoz kárt a szervezetnek még jóval magasabb érték esetén sem.

2015. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 37,8-at még ne akard csillapítani. Lehet hűtőfürdőzni is, egy 11 hónapos már nem baba, de a 38,5-tel sincs sok értelme. Érdemes 3 féle lázcsillapítót otthon tartani, 3 féle hatóanyaggal (Nurofen - nem köptető!, Panadol és Noraminophenazoni kúp pl.), ezeket váltogatva adni.
2015. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38 fok alatt még nem kell eszeveszettül lázat csillapítani. Fogyasszon sok folyadékot!
2015. jún. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azóta nem adtam neki semmit és szerencsére le is ment. Szirupot akartam írni.
2015. jún. 10. 17:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha "csak" 38 körül van a láza az nem számít magas láznak, nem muszáj mindenáron 36,6-ra levinni!
2015. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!