Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázrántásnál megsérülhet a...

Pórázrántásnál megsérülhet a kutya nyaka?

Figyelt kérdés
Húzàs ellen a megfordulós módszert hasznàlom. Nàla nem elég ha csak simàn megfordulok hanem ràntanom is kell rajta csak akkor hajlandó ràm figyelni. Viszont félek hogy ez több napon keresztül hasznàlva nem túl egészséges. Nagytestű kutyàm van.

2016. márc. 13. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Oviban azt mondta az oktató, hogy inkább rántsuk meg, mint hogy húzzon. A húzás sem jó neki.
2016. márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
A nyakörvtől is függ, de szerintem nem, ha ésszel csinálod, mivel nagytestű kutyáról van szó, és azért nekik általában elég jelentős izomzatuk van. Egy láncnyakörv pl. szerintem meg tudná sérteni, de egy jól beállított műanyag vagy bőr nyakörv csak bajosan.
2016. márc. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Lánc sem sért, ha jól van használva.

A rántás lényege, hogy kizökkentsd a kutyát, nem az, hogy fájjon, vagy izomhúzódása, csigolyasérülése legyen. :)

Szóval hirtelen, határozott, rövid rántás, amire nem tud a kutya felkészülni (nem laza nyakörv-szoros nyakörv-rántás, hanem a laza után rögtön a rántás).

2016. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Én azért álltam át a hámra, mert ahogy elkezdett kamaszodni, egyre többször köhögött-fulladt. Gyanús volt, hogy mindig csak séta közben. Vettünk hámot, azonnal elmúlt. Nem mondom, hogy nem volt idegtépőbb így tanítgatni, számtalanszor kellett irányt változtatni, meg miegyéb... mondjuk a rántás onnantól kezdve simán mehetett, hisz nem a nyakánál fogva rángattam.
2016. márc. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Alapból én is rántok a pórázon, ha arról van szó, na nem erősen, mert mondjuk a légcsöve megsérülhet), de ha elsőre esetleg másodikra nem kap észhez, akkor nem erősebben rántok rajta, hanem a pórázt a hátára csattintom kicsit, nem erősen, csak hogy hangja legyen (persze NEM láncpórázzal!). Be szokott válni.
2016. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

4 es: Megnézném hogy egy nagytestü kutyát amelyik húz hogy fordulsz meg vele hámmal.

5 ös: Ez a pórázzal a hátára csapással egyes kutyánál azt lehet elérni hogy félni fog, amikor vinnéd sétálni menekül a póráz elől. Persze nem minden kutyánál de én láttam má ilyet ugyhogy ezt nem szabad.

2016. márc. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak akkor gáz, ha a kutyának légcsőproblémái vannak, olyankor óvatosnak kell lenni, de ez úgyis gyorsan kiderül.

Abba gondolj bele, hogy rántani csak pár hétig kell (ha jól csinálod :)), azt is egyre kevesebbet, csak az eleje a nagyon intenzív időszak, utána meg megtanul a kutya normálisan közlekedni. Tuti, hogy ez a pár hét sokkal jobb a nyakának (is), mint mondjuk tíz év pórázhúzás.

2016. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy én az alapból légcsőproblémás kutyákon kívül nem ismerek egyet sem, amelyiknek pórázrántástól lett baja, pedig kutyázom egy ideje. Iszonyat izmos nyakacskájuk van, az felfog mindent :)
2016. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os: nem azt ítram hogy félholtra kell verni a kutyát a pórázzal minden egyes séta alatt...látom nem voltam egyértelmű, én kérek elnézést.
2016. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Igen, sérülhet, még a nagytestű kutya nyaka is, ha nagyot rántasz, hiába szépítik ezt sokszor az emberek.


Apró rántásokkal, amivel CSAK JELZEL neki, nem okozol sérülést, de nagyot belerántani nem szabad.


Én hámban tanítottam a kutyámat meg normálisan sétálni, egészségügyi okokból nem hordhatott egy ideig nyakörvet. Ő sem épp kicsi, de simán lesett neki a lényeg.Ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy nem az eszköz a lényeg.

2016. márc. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!