Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagy testű kutya fogja...

Milyen nagy testű kutya fogja meg a vakondot?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy németjuhászt, de az anyukám azt mondja, hogy valószínűleg egy westienk vagy egy yorkshire terrierünk lesz, holott nekem ezek a fajták egyáltalán nem szimpatikusak, és az anyukám különben csak azért akar valami ilyen fajtát, mert az hátha megfogja a vakondot (a szomszéd westie is mindig megfogja, a mi kertünk meg dugig van túrással, az anyukám már ki se mer menni az udvarra, annyira irtózik tőlük) De én nem ez alapján szeretnék kutyát választani, én egy nagy, kedves kutyát szeretnék, akivel hosszú túrákra indulhatnék, akire biztosan számíthatnék, hogy megvéd stb. A németjuhászt nem lehet valahogy rávenni, hogy megfogja? És ha nem, milyen nagyobb testű kutya teszi meg?

2016. márc. 15. 12:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
tacskó is elkapja. Kb az összes kistestű kutya, még az ölebek nagy része is megfogja, mivel nagy részük patkányfogásra, kotorékmunkára lett anno kitenyésztve.
2016. márc. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Amelyiket megtanítod rá.

Az én rotim az egeret is megfogja.

2016. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nagytestű kutyát nem tudok, de nekünk nyáron a macskánk is minden héten fogott egyet.
2016. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Anyukád nem a vakondok miatt akar westit vagy yorkit, hanem azért mert NEKI azok tetszenek, nem a vakondoknak veszi 10-15 évre a kutyát, hanem magának meg nektek. Egyébként a terrierek valóban nagyon jó kotorékebek.


2. Egyébként 2016-ot írünk, vannak vakondriasztók meg csapdák, emiatt nem kell 100-150 ezret kiadni egy fajtatiszta kutyáért, csak ha amúgy is akartok kutyát és tudtok is róla gondoskodni.


3. Semmilyen kutya nem fog téged kiképzés nélkül testőrként védeni. A németjuhász munkakutya, nagyon sok foglalkozást és tanítást igényel.

2016. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A vakondriasztó csapdákról röviden annyit, hogy kevés olyan létezik, ami tényleg ér is valamit.
2016. márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 dellfil ***** válasza:

Úgy igaz, ahogy írjátok. Szinte minden kutya, és macska pusztítja a vakondot, ahol éri... :)

Nálunk a macskák, - idén nyáron - napi négyet-ötöt "hoztak terítékre". Pedig kár... Még akkor is, ha az emberek zöme undorodik tőlük. Roppant elfogultak vagyunk, de spongyát rá.

Nos...:

[link]

[link]

Stb...


dellfil

2016. márc. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestűek nem erre lettek kitenyésztve, német juhásznak meg semmi köze a vadászathoz.


Westie az tuti rámegy majd a vakondra, de pl a szálkásszőrű tacskó biztos!!


Yorki nem hinném,ásni fog meg ilyenek,de elkapni nem fogja. Első sorban azért,mert benti kutya lesz ugye.


westie-vel lehet túrázni attól mert kistestű erős testfelépítésük van. De túra alatt mit értesz? 50-60 km-ek??


Mi 8-10 km-ert kirándultunk egyszer két bichonnal,bírták. Ahol lehetett elengedtük őket akkor játszottak futkorásztak. Pihenni álltunk meg persze.


Német juci képzés nélkül nem fog annyira megvédni.

2016. márc. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a macskám fogta meg a vakondot, behozta a lakásba, aztán ott elengedte. Innentől az én gondom volt.


A vakond nem jön ki a föld felszínére, ahhoz, hogy a kutya, macska meg tudja fogni, ki kell ásnia. Ezzel az ásással nagyobb kárt okoz a kertben, mint maga a vakond. Most van egy vakondtúrásos kertetek, ha kotorék kutyát vesztek, lesz egy szétásott kertetek.

2016. márc. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már kipróbáltunk csapdát, mérget meg riasztószert is, de semmi sem használt, a macskám nem foglalkozik vele, és amúgy mondom, az anyukám konkrétan azért szeretne westiet, mert a szomszédé rendszeresen megfogja (nincs is a kertjükben egy darab túrás se...) Mindenesetre ezt az utolsó választ megemlítem neki, ezt a kert-szétásást. Hátha úgy dönt, hogy mégse ez alapján válasszunk kutyát 10-15 évre, hiszen amúgy is valszleg egyedül én fogom gondozni, mert nekem van a legtöbb időm rá.
2016. márc. 15. 18:00
 10/20 anonim ***** válasza:
A vakond VÉDETT állat, eszmei értéke 25000 ft, vagyis ennyire büntetnek minden egyes megölt vakond után. Lehet szorozni.
2016. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!