Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám labdázásra bírni...

Hogy tudnám labdázásra bírni a kutyusom?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem érdekli. Ti hogy tanítottátok meg a ti kutyátoknak?

2016. márc. 14. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, ha egyszer nem érdekli. Játssz vele olyat, amit ő is élvez. A gyereket se tudod rávenni a legózásra, ha egyszer inkább CS-zni szeret, vagy mivel ütik el az idejüket manapság a kölkök :D
2016. márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eddig 4 kutyám volt. Ebből 3 ívesen leszarta a labdát. :)
2016. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

megtanítod, hogy érjen hozzá a labdához. fogja meg, emelje fel. aztán hozza. én úgy csináltam, hogy elgurítottam a labdát, elment érte, felvette és elkedztem rohanni a másik irányba és bíztatni, hivogatni. ha odahozta kapott érte jutalmat és nagyon-nagy dícséretet. az is segíthet, ha olyan játékkal játszol vele, amibe lehet kaját rakni, ha visszahozza, kap belőle kaját.

de ha egy kutya alpból nem apportos vagy labdás, akkor kényszeríteni nem lehet. az enyém visszahoz dolgokat, de nem tudok vele elmenni labdázni egy parkba, mert annyira nem érdekli. huzakodni jobban szeret.

2016. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy akumi is írta nem kell eröltetni. Bár az én kutyámat nem érdekelte a tenisz labda, próbaképpen vettem egy nagyon nehéz tömör gumi labdát (nem olcsó) azt imádja. De akár botot is dobálhatsz neki hja azt jobban szeretne, vagy kutyáknak kitalált kötelet, gumi csontot vagy bármit :) nem kell vele labdázni ha ő nem szeretne
2016. márc. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dobálj neki plüssöt,botot,palackot lehet jobban érdekli. rongyozz vele.


Nálunk az egyik kutya abszolút nem apportos,semmi után nem megy.Mivel nem játszik,trükközni szoktam vele.Meg sokat sétálunk máshogy nem lehet lefárasztani.


A másiknak meg mindegy mi csak mozogjon megy utána,de a teniszlabda a kedvence.


Szóval ha nem megy ne erőltesd.

2016. márc. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem apportos, akkor a botot és a rongyot is le fogja szarni, nálunk legalábbis ez a helyzet.
2016. márc. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy teniszlabdát, vágd ki egy kicsit késsel, hogy beleférjen egy jutalomfalat. A kutya orra előtt tedd bele a falatot, dobd el a labdát és ha visszahozza, vedd ki a falatot és add oda neki. Az én kutyám így tanulta meg, kétszer eldobtuk és már nem is kellett a jutalomfalat, elég volt, ha a kezemben tartottam. A teniszlabda egyébként nem jó a kutya fogának, mi csak erre használtuk, egy kis pöttyös gyerek gumilabda a kedvence, de ő egyébként imád apportozni és nem rágja szét a játékait.
2016. márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es: semmi baja se lessz a fogának a teniszlabdától
2016. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!