Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak van egy szibéria...

Mit csináljak van egy szibériai husky kutyám 4 hónapos és nem akar pórázon menni ha rateszem elkezd nyüszíteni ugrálni harapni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 15. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el kutyaoviba.
2016. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Mikor lett a husky ennyire divatkutya, hogy boldog-boldogtalan azt vesz? :O
2016. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A husky legalább 25 éve divatkutya, gyerekkoromban nekem is az kellett volna :D
2016. márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De nem, itt újabban minden második kérdezőnek az van.
2016. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kutya iskola! vagy megneveled te ha tudod hogyan kell, az elso lepes hogy te legyel a falkavezer
2016. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az én egyik kutyám is ezt csinálta régen...

Mivel 2 kutyám van így azzal próbálkoztam, hogy az udvaron pár kört tettem a másik kutyámmal.Bundi pedig látta ezt, aztán lassacskán megtanult pórázon menni.

(Egy párszor rakd rá a pórázt, próbálj 2 kis kört menni vele

és miután ezt megcsinálod naponta egyszer-kétszer, majd hozzászokik.) Remélem segítettem! :D

2016. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

könnyű azt mondani minden apró bajra egyből, hogy kutyasuli, csak azt felejtitek el, hogy nem mindenkinek van erre lehetősége. ameddig nem veszélyes egy kutya viselkedése, addig igenis a gazdája is meg tudja nevelni minden gond nélkül otthon, csak türelem és találékonyság kérdése.

ha nem szereti a pórázt ne erőltesd egyből azzal a sétát, mert csak rosszabb lesz ha nem jól csinálod. ha a mostani póráz látványát is utálja már, akkor esetleg vegyél egy másikat, esetleg egy hosszabb kiképző pórázt, hogy új legyen neki az élmény. ne add rá egyből, rakd le a földre hagyd, hogy megszaglássza, rakj mellé neki jutalomfalatot (ne tápot, hanem sajtot vagy kolbászt) játszatok együtt a póráz mellett.

következő lépésként vedd a kezedbe a pórázt, hívd magadhoz a kutyát, mutasd meg neki, szaglássza meg újra (ilyenkor összeköti a pórázt a gazdival) és adj neki megint jutalmat. muszáj rájönnie a póráz nem harap és bizony jóban kell lennie vele. akaszd a nyakába a pórázt, ne csatolt fel, csak rakd keresztbe, hogy szokja az érzést, majd ismét jutalom. hagyd rajta pár másodpercig, majd vedd le és mondjuk játszatok egy kicsit megint.

következő lépésnek mikor odahívod, akkor már csatold fel a pórázt, de ne kezdjetek még el sétálni, csak álljatok kicsit, jutalmazd meg, és ha nincs baja a pórázzal akkor dobd le a földre, vagy ha zavarná nagyon a mozgásban akkor dobd keresztbe a hátán, és engedd hogy a pórázzal a nyakában játsszon.

mindenképp nyugodtnak kell lenned mikor nekiállsz, ne azt érezze rajtad a kutya, hogy na jó akkor essünk át rajta, mert az életbe nem fog szót fogadni. arra figyelj miközben csinálod, hogyha a kutya kihátrálna a gyakorlás elől vagy nekiállna ellenkezni, ne erőltesd túl. gondolom azért a harapása nem igazi harapás, hanem csak harapdálás és rágcsálás(?).

a másik amit én az első pillanatban csináltam volna, ha az én kutyám nem akar viselkedni: fel kell húzni a pórázt egyenesen a feje fölé, feszüljön meg, de a lába azért maradjon talajon, így a nyakörv felcsúszik teljesen a nyak tetejére és rászorít mintha fojtó lenne és pár másodperc alatt az átlag kutya így lenyugszik, és leül, olyankor meg lehet visszalazítani a pórázt.

azt persze neked kell tudni, hogy melyikkel lehet nagyobb siker, az első módszer inkább arra van, ha fél a kutya a második meg arra ha csak nem akar engedelmeskedni. ha csak egy sima hiszti show-t nyom le a kutya, akkor egyszerűen csak meg kell neki mutatni hogy igenis te vagy a főnök; tőled kapja a kaját, te fizeted az életét (vagy a szüleid) neki meg szót kell fogadnia, ennyi és kész. főleg egy huskynál figyelj, hogy még véletlenül se nőjön a fejedre mert pokollá teheti az életed.

ha hiba van a szövegben, bocs, de késő van és kizárt, hogy átolvassam:D

2016. márc. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Ez elégge érdekes mivel szánhúzó kutya. Azt ajánlom, hogy hozd elő az ösztöneit. Rakd rá a nyakörvet és szaladj vele. Kutyasuliba felesleges vinni mert nem fognak vele foglalkozni mert ez a fajta nagyon öntörvényű.
2016. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!