Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a szerencsésebb?

Melyik a szerencsésebb?

Figyelt kérdés
Szerintetek annak akinek most lesz az első kutyája mi a jobb kölyök kutya vagy már egy idősebb 1-2 éves?
2010. ápr. 3. 14:21
1 2
 1/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is.

Egy kölyök nagy élmény, de rengeteg munka is. Egy kész kutyával, ha minden rendben van vele, nem kell végigcsinálni a szobatisztaságra szoktatást, nem kell aggódni az oltások miatt, nem rágja szét a vezetékeket fogváltáskor. De ezek is élmények, utólag úgy érzed, kihagyhatatlan volt.

2010. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
szerintem egy kölyök jobb. Az a baj, hogy félretudod nevelni, de akkor is a te kutyd marad élete végéig. Egy felnőttel már nem tudsz annyit játszani, és tényleg nem akkora élmény...
2010. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Nekem van kutyám, akit kölyökként vettem, van akit felnőttként és van, aki nálam született. Nem mondanám, hogy valamelyik nem az én kutyám. Mindegyiket ugyanúgy szeretem. A felnőttekkel is lehet játszani.
2010. ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő más szempontból jó.

A kölyök melletted nő fel, nagyon sok móka, nevetés, ahogy fedezi fel a világot, iszonyú vicces tud lenni, amikor először lát havat, folyót, amikor a kajla kamasz testével össze-vissza ugra-bugrál.

Ugyanakkor fel kell nevelni, meg kell tanítani az együttélés szabályaira, ott a rágás, ásás, az esetleg nem jól használt ugatás, az ugrálás, a szobatisztaság, a póráz megtanulása, az oltások költségei stb.

Egy felnőtt kutya (ha egészséges, kiegyensúlyozott előélete volt) már tudja az alapszabályokat, ebből a szempontból könnyebb. A felnőttben csodálatos élmény felfedezni, kitanulni a jellemét, összeszokni vele, érezni hónapról hónapra, hogy hogyan ragaszkodik egyre inkább hozzád. Az első pár alkalom, amikor el tudod biztonsággal engedni, amikor egyre több finom kis szabályt vagy új trükköt tanul meg, ezek nagy élmények. Nevelni, formálni ugyanúgy lehet, mint egy kölyköt.

Én egy 6 éves kutyát fogadtam örökbe, egyáltalán nem bántam meg, hogy nem kölyköt választottam!

2010. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
a felnőttként hozzád került kutyát sokszor könnyebb formálni, mert az életvitele teljesen megváltozik, ezért hálás lesz, ha megmutatod, hogy mit kell csinálnia. ráadásul a mehelyes kutyák (nem tudom, hogy honnan máshonnan vennél felnőtt kutyát...) legtöbb esetben nem szobatiszták, és a pórázt sem ismeri mindegyik teljesen. és minden kutya játékos legalább 8 éves koráig, utána van amelyik komolyabb és fáradékonyabb lesz, de nekem volt már örök-kölyök kutyám :)
2010. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
és kifelejtettem: egy 1 éves kutya még eléggé kölyök, bár már elméletileg nem annak számít. a legtöbb kutya másfél-két éves korára érik be, de a nagyobb testűek később.
2010. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
upsz, a vennélt nem úgy értettem, hogy pénzért, hanem hogy honnan kerítenél elő.
2010. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Husky fajmentésnél látam egy kutyust aki nagyon megtetszet még utána olvasok egy-két dolognak és lehet belevágok!Amúgy itt van:

[link]

2010. ápr. 3. 17:42
 9/16 Akiteki ***** válasza:
Remek választás!!!
2010. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem első kutyásként nem egy felnőtt huskyval kéne kezdened. Ha nagyon kitartó vagy és szereted a kihívásokat, akkor megpróbálhatod, de ne keseredj el, ha ő nem fog első szóra ülni meg pacsit adni, sőt, valószínűleg sok nehézséged lesz, a huskyk nem az engedelmességükről híresek. Csak azért írom le ezt, mert szegény kutyának nagy trauma lenne, ha megint visszakerülne a menhelyre, tehát jól meg kell gondolnod, bevállalod-e. Ha ezek után is szeretnéd, akkor sok sikert!
2010. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!