Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól gondolom? Tényleg így...

Jól gondolom? Tényleg így szerencsésebb a kistesó érkezése? Valószínű okt. végén érkezik a kistesó. "nagy" a nyáron lesz 3, és szeptemberben megy oviba.

Figyelt kérdés
Mire megszületik a kistesó, már megszokja az ovit, ugye? éa akkor nem érzi, hogy a baba miatt visszük el otthonról?
2011. febr. 8. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyum óvónő, és az ovijában már augusztustól be lehet vinni szoktatni a gyerekeket. Nyáron pedig végig van napközi, és ha valaki akar, akkor is be lehet menni pár órára. Szerintem kérdezd meg az ovit, ahova vinni akarod, hogy ,ár nyáron be lehet-e menni a kicsivel. Így októberre tényleg megszokhatja, és nem köti a tesó érkezéséhez, hogy nem maradhat otthon. De, ha tetszik neki az ovi, akkor az első pillanattól megszokhatja.Tegyétek neki minél jobb élménnyé! :)
2011. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért gyerekfüggő is ez a dolog... Persze igazad van,akkor már nem így fogja érezni,hogy a baba miatt kell neki mennie,de azért az sem mindegy milyen könnyen szokik be az oviba.Van olyan gyerek(az enyém is ilyen volt)aki az első naptól szívesen ott marad és van olyan is akinél ez hetekig is eltarthat... Ezt nem lehet előre tudni. Aztán abba is gondolj bele,hogy a nagyobb ahogy elkezdi az ovit,az összes betegséget is sajnos haza fogja vinni... :(
2011. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

nálunk pontosan ez a helyzet.Mi úgy fogjuk csinálni,hogy nem kezdi el az ovit szeptemberben, hanem megvárjuk a tesót, meglátjuk hogyan áll a dologhoz,pár hónap mire megszokjuk a helyzetet és ha minden okés, januárban elkezdi,vagy ahogy jónak látjuk. Szerinted így nem jobb? Nem hiszem hogy rendesen beszokna október végére.

2011. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hátha októberig nem változik a kisfiam, jobb ha oviba megy.már nagyon unja magát, nemtudok már felkellteni az érdeklődését, és csak rosszalkodik.jó, jobb időben biztos jobb lesz, többet leszünk a levegőn, de ha néha találkozunk gyerekekkel nagyon örül, nagyon szereti a gyerekeket, ezért gondolom szeretni fogja az oviba is.

szerintem neki rosszabb lenne, ha otthon maradna velünk, és megosztva lenne a szeretetem.d.u. már apa is otthon lesz, jobban tudunk "kettészakadni".

2011. febr. 8. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felvették oviba, mindenképp kezdjen szeptemberben, kell neki a gyerektársaság, szakképzett óvónői foglalkozás. Nem hiszem hogy testvérféltékenység lenne, ezt eltúlozzák. Nevelés, hozzáállás kérdése. Biztos szereti majd az ovit és azt hogy délután többet tudsz vele foglalkozni, amíg apa a kicsivel van!
2011. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!