Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megkapott egy kisgyer...

A kutyám megkapott egy kisgyereket. Lehet ebből nagyobb probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kutya, akiről szó lenne, 7 éves, németjuhász. Ma délután becsengetett egy idősebb férfi hogy a kisgyereket akivel sétált megkapta a kutyám. Mivel egyedül voltam otthon nem tudtam mit csinálni, de mikor anyukám hazaért lefertőtlenítette a sebet. Elvileg megtévesztette, a kutya, mert nem tudta hogy a kerítéshez közel tud menni, így engedte hogy a gyerek a kerítés mellett sétáljon. Ez így mind szép és jó, de akkor hogy kaphatta meg a kutya a kisfiú csuklóját? A kerítés nem olyan, amin kiférne a feje. Szerintem a gyerek benyúlt, a kutya ugatott és így harapta meg véletlen. A kutyám teljesen barátságos,7 éves voltam mikor hozzánk került, szóval fiatal gyerek mellett nőtt fel. Amúgy én szoktam sétáltatni is, rám hallgat, nagyon szereti az embereket, kisgyerekek szokták simogatni. A szüleim most mentek el állatorvoshoz, mivel auto-immun betegség miatt a kutyát szteroiddal kellett kezelni. A kérdésem az lenne, hogy emiatt megfigyelhetik akár a kutyát? Mint írtam, emberszerető, teljesen barátságos és nevelt. Bocsi, ha zavaros a szöveg, ugyanis nagyon aggódom..

13/L



2016. márc. 18. 19:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem 14 éve volt olyan esetem, hogy egy dobermann és egy foxim volt. Kerítésen nem fért ki a dobi feje, de a foxi ki tudta dugni a fejét. Foxi barátságos volt mindenkivel, soha nem harapott meg senkit sem, mindenkit nyalogatott és bújt az idegenhez is. Dobermann harapós volt, ezért tábla is volt kint, hogy harapós kutya. 3-4 éves kora fele egy évben 2x is előfordult, hogy megharapott valakit. Mindkét esetben benyúltak a kerítésen, Ő pedig beleharapott a kézbe. Egyik esetben a szomszédom kezébe harapott, mert benyúlt, hogy belül lévő kulccsal kinyissa az ajtót (kutya nyitotta az ajtókat, ezért mindent kulcsra kellett zárni). A szomszéd úgy gondolta, ha simán közlekedhet az udvaron, ha ott vagyok, akkor ha nem vagyok ott is közlekedhet. Valami szerszám kellett volna neki. Kutya viszont egyedül volt és ellátta a feladatát. Másik esetben egy 65 év körüli bácsi kezébe harapott, aki benyúlt a kerítésen, hogy megsimogassa a foxit. Mindkét esetben be kellett vinnem a körzeti orvoshoz az oltási könyveket. A foxiét is, pedig egyértelműen mondták a dobermann harapott. Természetesen rendben voltak. Semmilyen büntetést nem kaptam, hiszen mindkét esetben elismerték, hogy Ők nyúltak be, a kutya feje egyáltalán nem fért ki. Továbbá egyik sem volt súlyos sérülés, csak felületi karcolás, mert csak odakapott a kutya. Ennek ellenére én a második esetben dróthálót húztam belülről a kapura, hogy megelőzzem a hasonló dolgokat. Most kuvaszom és egy jagdterrierem van az új lakhelyemen, de már eleve úgy építettem a kaput, kerítést, hogy 2 cm rés a legnagyobb. Ennek ellenére most is kitettem a harapós kutya táblát, mert a kuvaszom is meglehetősen harapós.


Tehát szerintem, ha a gyerek nyúlt be, akkor nem vonhatnak felelősségre, ahogyan az állatkertben sem, ha valaki benyúl az oroszlánhoz, annak ellenére, hogy körbe rácsozzák, korlátozzák az állathoz való hozzáférést, illetve figyelmeztető táblát is kiraknak.

2016. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Megvàrta nàlatok míg anyud haza ért, hogy le fertőtlenítse neki a sebet? Kije a gyereknek a pasas? Nekem ez kicsit úgy tűnik, mintha máshol szerezte volna a sèrülèst, és a pasi vàrt volna valami kàrtèrítèst
2021. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Règi kérdés... Bocsi, kicsit benèztem
2021. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!