Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám le ellett, de nem...

Kutyám le ellett, de nem szoptat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Amstaff kutyám ma ellett le 10 fajta tiszta kutyusai lettek. Elég hosszú ellés volt. Letisztította őket. De szopni nem engedi oda! Ma délután észre vettem hogy kutyám hüvelyéből zöld váladék távizik elég sok mennyiségű,állatorvost hívtam aki megálkapította hogy méhgyulladása van,kapott antibiotikumot,méhösszehúzót,és lázcsillapítót. De mindezek ellenére elvittük állatkorházba nehogy elhalt kutyus legyen bent.uh-t és röntgent csináltak mindent rendben találtak.orvos szerint sokk érte a kutyát,és a hormonháztartása össze borult.Szerencse van 1 labradorom. Aki pár napja ellett(nem szaporítottam,2,5m es kerítést átugrálta a 3.-ik szomszédom kutyája) állatorvos javaslatára oda tettem 8 kiskutyát,és labradorom elfogadta őket szopiznak is a kölykök. Viszont az Amstaff anya kutya alá is tettünk 2 őt. Cicije meg lett nyomva tej jön. De nem engedi oda a kölykeit. Viszont nyalja őket. Evett,ivott. És össze kucorodik a kölykök meg a fejénél nyüszítenek! Mit tehetnék hogy szoptassa őket? Negatív hozzá szólok kíméljenek. Mindent megtettem amit tuttam.állatorvost hívtam,magán kutya korházba vittem. Méhössze húzó cseppet írtak fek neki!
2016. márc. 22. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Most nem térnék ki arra, hogy mennyire orbitális felelőtlenség volt hagyni bepárzani mindkét kutyát és két hónapig nem csinálni velük semmit...................


A szukádnak minden baja van, sokk, méhgyulladás, hormonzavar, csodálkozol, hogy kicsit kivan?? Amit tehetsz az az hogy most hagyod megnyugodni és nagyon figyelj rá, mert gyanítom hogy még napokig így fog ez maradni.


És ha ez lezajlott, remélem ivartalanítod mindkét szukát.

2016. márc. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
felváltva szoptassa a labrador, de próbálj meg cumisüveget szerezni
2016. márc. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
meg ha egyébként tejel én azt csinálnám h nyomnék el kicsit az ujjamra és onnan lenyalogatják, vagy ugyanezt vmi tejpótlóval
2016. márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Veszel pipettát, tej pótlót és 2 óránként eteted a kicsiket éjjel is ha már szaporítassz...
2016. márc. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hivd ki az álatorvost! Kap oltást ,megfelelöen kezeli.
2016. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,szarakodik a telom..ezt nem ide akartam
2016. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

pipetta vagy cumisüveg amit állatpatikában lehet kapni vegyél,illetve kutyatej pótló 2 óránként ÉJSZAKA IS etetni kell a kölyköket.Illetve a labi mamihoz mindegyik kölyköt rakd oda,hogy abból a tejből is egyenek. 4 hetes kortól jó minőségű puppy táp illetve tej pótló pluszba,lehet inni fognak tálból is már,ha nem akkor még szoptatni kell őket.



Amúgy ez van ha hozzáértés nélkül szaporít az ember.

Lehet fiatal a kutyád,meg nem is alkalmas erre.

Ilyenkor fel kell vállalnod a felelősséget és neked kell felnevelni 8 hetes korukig a kölyköket!


Ebből az esetből tanulva mindkét szukádat ivartalanítsd ahogy a kölyköket elajándékoztad. Főleg,hogy méhgyulladása lett a staffinak,bármikor újra be gyulladhat a méhe!


De lehet ha lenyugszik a szuka 1-2-3 nap és szoptatni fogja a kölyköket. Ha nem,akkor te neveled őket fel.

2016. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!