Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom lefogyasztani a...

Hogyan tudom lefogyasztani a kutyám?

Figyelt kérdés

Tudom, elég hülyén hangzik a kérdés. :)

A kutyám egy 8 éves golden retriever, aki az utóbbi néhány évben eléggé meghízott anyukám gondoskodásának köszönhetően... Most ott tartunk, hogy már nagyon nehezen sétál, fáj a lába, de az állatorvos szerint ez elmúlna, ha fogyna egy keveset (vagy nem is olyan keveset).

Néhány hete mindennap elviszem jó nagyokat sétálni egy tőlünk nem messze levő tóhoz, az elején nagyon élvezi, de a végefelé már sántikál. Túl sokat megyünk egyszerre? Vagy hogyan tudnám kíméletesebben "fogyasztani"?


Előre is köszönöm a segítséget.



2016. márc. 22. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kajával mi a helyzet? Mert hiába sétáltatod, ha továbbra is túl sok és/vagy nem megfelelő minőségű kaját kap. Ha fáj neki a mozgás, akkor vidd egyenlőre kevesebbet (később lehet és kell is többet) és csökkentsd a kaját.
2016. márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy felnőtt kutyának elég napi 1 étkezés.

De az rendes, normális, tápláló étel legyen.

2016. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó minőségű kutyatápot kap (Trovet, Hills), egy bögrével, amit kétfelé osztunk (reggel-este). Ez így megfelelő? Vagy van valamilyen bevált táp erre a problémára?
2016. márc. 22. 17:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi az adott táp adagolása. Rá van írva a zacskóra, hogy mennyit kell adni. De igazából mindegy is, ha nem fogy, akkor túl sokat kap. Diétás tápot nem kell venni, csak kapjon kevesebbet a mostaniból.
2016. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, figyelni fogok rá.
2016. márc. 22. 18:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan a sétával, nagyon jó hogy viszed de nem kell túlzásba esni ha majd elkezdődik a fogyás akkor növelheted. Zöldkagyló kapszula (olvass utána) nagyon jó szerintem érdemes lenne adni neki. A sántikálás megszűnne.
2016. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megnézem, köszönöm!
2016. márc. 22. 19:51
 8/13 Hovarju ***** válasza:
Ha szeret úszni, az úszás sokat segíthet. Erősödik, fogy és az ízületeit sem terheli annyira.
2016. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, de sajnos nem úszik, csak pacsál a sekély vízben. :))
2016. márc. 22. 23:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a felnőtt kutyának elég egy étkezés, de egy kövér kutyánál tényleg érdemesebb megnézni a javasolt mennyiséget, és azt kettőbe elosztani, mert ha egyszer kapja a másnapi etetésig nagyon éhes lesz. De ne feltétlen a mostani súlyához előírt mennyiséget, hanem kevesebbet.

Adhatsz neki esetleg zöldségeket, ha szereti, ha nyersen nem, akkor mondjuk levesből kiszedni neki egy darab répát, lehet adni almát, ilyenek. az nagyon jót tesz nekik.

De az elsődleges, hogy anyukád ne azzal szeresse a kutyát, hogy agyon eteti, hanem mondjuk vigye el fél órát sétálni. :) Bár tudom, hogy nehéz, másfél éves a kutyám, de ha vidéken vagyunk, apósom állandóan zabáltatja, és még nem sikerült megmagyarázni neki, hogy ne. :D

Napi 3x-4x fél órás séták.

2016. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!