Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok kutya fajtákat?

Ajánlanátok kutya fajtákat?

Figyelt kérdés

Legyen gyerekbarát,"családi kutya",könnyen tanítható,elsõ kutyának megfelelõ,középtermetū,amit 15 évesen tudok sétáltatni egyedül,tehát ne egy németjuhász méretū legyen. Hogyha bármelyikhez van ötletek azt is várom,de elsõsorban azt amelyik nagyjából mindegyik kérésemnek megfelel! :)

Köszönöm a segítségeteket!



2016. márc. 23. 09:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Utána ha èn egyetmre megyek ott lesz a húgom és az öcsém(2 és 7 évesek)
2016. márc. 23. 16:09
 12/20 A kérdező kommentje:

#8-as #9-es #10-es

Köszönöm a válaszotokat!

2016. márc. 23. 16:11
 13/20 anonim ***** válasza:
42%
A húgod és az öcséd nem biztos hogy fogja vinni napi 3 szor sétálni és nem biztos hogy eleget fognak vele foglalkozni arra hivatkozva hogy nincs kedvük mivel nem az ő kutyájuk. Csak ugy vegyél kutyát ha biztosra tudod hogy élete végéig mellette leszel. Egyébként skót juhász, border collie vagy retriver. Ha szeretnél egyetemre menni akkor MIUTÁN ELVÉGEZTED akkor vehetsz kutyát.
2016. márc. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi!

De a tesóm is akarja a kutyát,évek óta mondogatja hogy kutyát akar,közös kutya,nemcsak az enyém lesz,már most azon veszekszünk,hogy melyikõnk szobájába legyen a kutyus fekhelye,kisétáltathatja stb...

2016. márc. 23. 16:40
 15/20 Csokiskeksz2121 ***** válasza:
100%
Golden retriever, menhelyi keverék, ez ugyan nem közepes testű de akkor cavalier king charles spániel.
2016. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. márc. 23. 18:24
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

a 13asnak abban nagyon nincs igaza, hogy border collie. azt csak bolondok szerezzenek be (borderes vagyok ;) nem illik a kérdezőhöz, legalább akkora falat lenne neki, mint egy németjuhász.

nem törvényszerű, hogy ennyi idősen otthon fogja hagyni szenvedni a kutyát, én sem tettem, mások sem... de meg kell gondolni nagyon.

továbbra is egy kis-közepes testű menhelyi keveréket javaslok, ott válogathatsz a külső és legfőképpen belső tulajdonságok között, plusz megmentesz egy életet, ami ennyi idősen nagyon szép dolog lenne. a menhelyek nagy részén jól ismerik a kutyákat, tudnak segíteni, hogy hozzád melyik kutyus passzolna.

2016. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%
17 es. Azért irtam a border collit mert ismerek valakit akinek ő az első kutyája, törzskönyves. kutya suliba nem járt vele, de nagyon utánajárt hogy mit hogyan mielött kutyát vett. Póráz nélkül sétál vele, nem fut el, szocializált, minden kutyával kijön. Ha a gazdája be megy a boltba ő kint leül és megvárja. Bár ő 28 éves és dolgozik.
2016. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

én meg ismerek pár fiatal, filigrán lányt argentín doggal, dobermannal, pit bullokal és hasonlókkal, te olyan csuda engedelmes kutyákat még nem láttál. mégsem fogom olyannak ajánlani, akinek nem való ;)

borderes vagyok, nekem is az van, első volt, gyerek voltam és nem kevés másik bordert és borderest ismerek. látatlanban SENKINEK nem ajánlok bordert, a kérdező pedig leírta, hogy és miként lenne tartva és továbbra sem ajánlom. a border colliek nem átlag családi kedvencek, nem lesz minden emberből tökéletes bc-gazdajelölt, tehetség, marha sok idő és energia kell hozzájuk.

ajánlom figyelmedbe a brit fajtamentést, nézd meg fb-on hogy éppen hány kutya van náluk és miért kerültek oda. mert boldog-boldogtalan bordert vesz és bordert ajánl. anélkül, hogy értene hozzá. ismersz valakit akinek bordere van, ettől még nem értesz a fajtához ezért szépen kérlek, ne ajánld másoknak...

2016. márc. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én a mudit ajánlanám.
2016. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!