Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

ma vittem le szokásos kör sétára és találkoztunk egy labival. amivel úgy gondoltam semmi gond, mivel régebben is játszottak már együtt. de most nem tudom mi volt, mert úgy elkezdte ugatni, mint aki neki akar menni. és ugatott azzal mély öbös hangjával, amit igazából nem is nagyon hallottam még mert csendes kutya szokott lenni. máskor már ugatott csak lágyabban vagy nem tudom hogy tudnám ezt mondani:D az a lényeg hogy ez most meglepett. kiskorától kezdve szocializálva van. kutyasuliba is jártunk/járunk mert most kezdenénk felsőfokot.

mitől lehet ez a viselkedés? most 1,5 éves és még ivaros szerintem mostanában kell tüzelnie valamikor. ez közrejátszhat abban hogy így viselkedett? vagy ennek más oka van? futni kicsit régebben volt mert nem tudtuk kivinni,de sétákat meg próbálom változatossá tenni, de lehet hogy e miatt is gyűlt benne a feszültség... meg dominancia gyakorlatokat tudtok? én ismerek egy kettőt amit csinálok vele, de lehet nem lenne rossz ha még ajánlanátok mert a pórázon nem birom szépen vinni és szeretném kivívni azt hogy én legyek a falkavezér és én irányítsam a kutyát ne ő engem. akinek volt ilyen hogy elrontotta régebben a nevelését a kutyánál az hogy változtatott mit csinlát másképp? alapvető dolgokat tudom csak lehet rosszul alkalmazom. szakértő véleményét meg már próbáltam kérni csak nála az a módszer nem jött be...



2016. márc. 25. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tüzel azért agresszív, mert általában így szokott lenni.
2016. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya?


Simán lehet a tüzelés is, meg a mozgáshiány is.

Az enyém mikor tüzelt, teljesen antiszociális volt. Azokkal a kutyákkal, akikkel nem csak néha játszott, hanem MINDEN este, teljesen közömbös volt, és ha olyat csináltak, ami neki nem tetszett, akkor rászólt. Persze nem ment neki.

Mikor ivartalaníttatuk, akkor ugye nem mozoghatott, és a feszültség felgyűlt benne, mindenkit ugatott, őrjöngött, már pórázon kellett sétáltatnom.


A sétát elsősorban úgy érdemes gyakorolni vele, hogy lemozgatod előtte. Rövidre fogod a pórázt, láb mellett, vagy mögött menjen (nem flexi pórázt, hanem rendeset), és ha kicsit elkezd húzni, akkor visszahúzod, esetleg rántod. Egykét hátraszaltó után az enyém megértette.

Ha nem működik, mert kutyára, emberre, macskára, bármire figyel, akkor amerre húz, azzal ellentétes irányba sétálsz vele. Elég 5-6 lépés. Amíg nem megy el mellette nyugodtan, addig ismételgeted.

2016. márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) amúgy leginkább labrador és vizsla keveréknek néz ki, de az anyját nézve már minden lehet benne:D és amúgy az a baj, hogy ha visszük is futni akkor csak séta után tudjuk általában és emiatt nehezebben gyakorolható a séta... de ez is olyan változó, mert pl ma reggel gyönyörűen jött láb mellett...
2016. márc. 26. 10:26
 4/5 A kérdező kommentje:
meg amúgy macska, kutya mellett nem bír eljönni. jó lenne egy olyan kutyás akivel ezt gyakorolhatjuk, hogy közömbösen eltudjon menni mellettük, csak akivel meg jób vagyok kutyások vagy a város másik felén lakik vagy munka miatt nem nagyon szokott ráérni. és olyan rossz ha jön velünk szembe egy kutyás akkor úgy elkezd húzni, hogy megijednek tőle és az utca másik felére húzódnak, pedig ezt álltalában nem rossz szándékból teszi hanem mert játszana
2016. márc. 26. 10:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen esetben kell azonnal másik irányba fordulni, tenni pár lépést, és ezt addig csinálni, amíg nyugodtan nem sétál el mellette. Hol laktok?
2016. márc. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!