Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám nagyon szoros...

Van egy kutyám nagyon szoros kapcsolat van köztünk. Semmi pénzért nem adnám oda senkinek. De most felmerült egy probléma: albérletben laktunk és most el kell költöznünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Baj csak az,hogy 4lakásos társasházba megyünk ahol már van két kutya.És lehet,hogy azt mondják a többiek,hogy az én kutyám már nem kéne oda.Mit tegyek?Szivem roskadna össze ha új gazdinak adnám.
2008. szept. 21. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a te kutyád pontosan ugyanolyan létjogosult ott lakni,mint a másik kettő. Próbálj meg kiállni az érdekeitekért, és tudatni a többiekkel,hogy neked ez nagyon fontos. Vagy... keresni kell egy olyan albit,ahova viheted őt is,ilyen albérletek is vannak.
2008. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem találtunk olyan albérletet ahova kutyus is vihető.Inkább attól félek,hogy félni fognak tőle a szomszédok,mert Amerikai staffordshire terrierről van szó.Már a párommal gondolkoztunk azon is,hogy kenelt csinálunk neki ha nem vagyunk otthon.Ha meg otthon vagyunk nincs gond.
2008. szept. 21. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mielőtt odaköltöztök, menjetek el egyet ismerkedni a szomszédokkal. Főleg a kutyásokkal. A kutyátok fajtája egy dolog, bár az tény, hogy sokan félnek az ilyen fajtáktól ránézésre. (az enyémtől is félnek, ő rotikeverék, de aki nem kutyafóbiás, az hamar össze szokott barátkozni vele, miután közlöm, hogy se embert, se kutyát nem eszik.)Van okuk félni, vagy csak a kinézete ijesztő? Más kutyákkal hogy viselkedik? Ha alapvetően barátságos, akkor némi ismerkedés után meséljétek el, hogy lesz új "kutyapajtás". Az a tapasztalatom, hogy a kutyások nagy része örömmel fogadja a másik kutyást. Feltéve persze, hogy a kutyáik előre láthatóan fognak tudni barátkozni.
2008. szept. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ti olyan házba költöztök, ahol vannak kutyák, az azt jelenti, hogy ott lakhatnak kutyák is!!! Még csak nem is kell, hogy barátkozós kutyád legyen, hiszen nem törvényszerű, hogy összefussatok a kutyás gazdikkal. Egyedül a fajtába köthetnek bele a szomszédaid, mivel szegénynek eléggé rossz híre van, reménykedj, hogy a nem ilyenek a lakótársak, mert ha igen, sajnos meg is vétózhatják a kutyádat, függetlenül attól, hogy semmiféle jogalapjuk nincsen rá. Ebben az esetben is göngyölíthetnéd tovább az ügyet, csak akkor egyértelmű, hogy milyen viszonyba kerülnél a lakótársaiddal... Én a költözés előtt max annyit mondanék, hogy van egy terrierszerű kutyám, költözés után lehet, hogy fel sem ismernék a kutyát... reméljük.
2008. szept. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanilyen helyzetben voltam tizenegynehány évvel ezelőtt, a drága kutyusomat oda kellett adnom falura, mert az albérletbe nem vihettem magammal. Pár hónap falusi élet után valaki úgy gondolta, hogy az én kutyuskám, - aki egyébként sosem bántott senkit, nem ugatott, - ne éljen tovább, úgyhogy adott neki egy kis mérget....:(((

Nagyon hosszú ideig nem tudtam kiheverni, azóta is gyötör a lelkiismeret - miért nem kerestem akkor egy olyan albérletet, ahová magammal vihettem volna....

Ez az én sztorim. Kívánom, hogy nálad másképp alakuljon!

2008. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nézd,ha már van ott kutya,akkor a tiéd is elfér!semmiképp ne hagyd,tapasztalat!!én a mai napig bánom amit tettem:ott hagytam vidéken,és szegény meghalt!!ennek 10éve,de a mai napig gyötör a lelkiismeret!!!
2008. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok! Szomszédokat ismerem,mert a Papám is ott lakott így van egy kis elönyöm talán.Amúgy még kajla a kutyám még csak 1éves és bőven tanítható még.Úgy,hogy megteszek mindent,hogy velem maradjon!
2008. szept. 22. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!