Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet ez probléma a kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet ez probléma a kapcsolat szempontjából? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Lehet, nem jó témakörbe írtam ki a kérdést, ezért előre is elnézést kérek. A párommal mindketten már huszonévesek vagyunk. Több mint 3 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, és nagyon szeretjük egymást. A mi szerelmünk egy baráti kapcsolat után alakult ki, ha lehet így fogalmazni, és annak idején mindenféléről beszélgettünk (persze, most is, csak azt akarom jelezni, hogy akkor nem lehetett értelme hazudnia nekem ilyesmiben..). Felhozódott az esküvő dolog is, hogy mikor szeretne, akar-e egyáltalán, stb. Ő azt mondta már akkor is, hogy számára nem fontos a papír, ha valaki együtt tud élni a másikkal, azt lehet anélkül is. Igen ám, de én mindig is az a tipikus lány voltam, aki álmodozott szép fehér ruháról, esküvőről.. na értitek. :) De úgy gondolom, hogy ő soha nem venne el ezek miatt az elvei miatt. Tudom, hogy ennyi legyen a legnagyobb gondom vele, stb. stb., de a kérdésem annyi lenne, hogy: ti hogy álltok ehhez a dologhoz? Tehát nem foglalkoznátok ezzel a "vágyatokkal", mert a lényeg, hogy találtatok egy megfelelő partnert, vagy ragaszkodnátok az elképzelésetekhez?
2011. jún. 24. 14:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az olyan válaszoktól légyszí kíméljetek, hogy felszínes lennék, mert merek álmodozni vagy nem szeretem eléggé a páromat... Pont ezért is foglalkoztat ez a dolog, mert már nem tudnám nélküle elképzelni az életemet, és gondolok itt esküvőre, ilyesmire.. A válaszokat előre is köszönöm!
2011. jún. 24. 14:16
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
A NEM FONTOS mióta jelenti azt, hogy nem szabad, irtózik tőle?
2011. jún. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor erről beszélgettetek, akkor te is elmondtad a véleményedet (hogy nagy esküvőt szeretnél), vagy csak bólogattál neki? Mert ha neki fogalma sincs arról, hogy mit szeretnél, akkor nyilván nem fogja törni magát, ha neked is jó így...


Az elég gáz, ha valaki kierőszakolja az esküvőt, annyit nem ér meg, de esetleg egy kompromisszumot köthetnétek, hogy mondjuk gyerekvállalás előtt összeházasodtok.


De szerintem még 3 év után korai ezen agyalni, nem vagytok elkésve.

2011. jún. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ezekszerint rosszul fogalmaztam. Neki nem fontos a papír, ergo nem is akarja. Legalábbis ő azt mondja, hogy felesleges és nem is tervezi soha.
2011. jún. 24. 14:22
 5/15 A kérdező kommentje:
14:21 Igen, tudja, hogy egyszer majd szeretnék. De nekem nem is az az elképzelésem, hogy nagy esküvő, nagy lagzi, stb. Ha csak ketten lennénk ott, nekem az is már egy álom lenne, ugyanis nekem nem attól esküvő az esküvő, hogy ott az egész rokonság meg mindenki. Elég, ha a 2 ember ott van. :)
2011. jún. 24. 14:24
 6/15 anonim ***** válasza:
A felesleges azt jelenti, hogy mindegy. A mindegy azt jelenti, hogy lehet, de nem muszáj.
2011. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vesd fel megint az ötletet, évek alatt sokat változnak az emberek. az, hogy szerinte nem fontos a papír nem feltétlenül azt jelenti, hogy semmiképp nem akar házasodni, csak neki nem létszükség:) beszélgessetek erről, de szerintem ez nem állhat kettőtök közé. valami kompromisszumot csak tudtok kötni:)
2011. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Bár igazából nekem sincs még rá "igényem", érzem, hogy ráérek még bőven ilyesmiken gondolkozni. De nagyon biztatóak a vélemények. :)
2011. jún. 24. 14:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjemmel a válás után ismerkedtünk meg, egy nagyon rossz házasságból menekült ki (nem harmadik fél miatt váltak, hanem már nem bírta tovább).

Akkor sziklaszilárdan mondta, hogy ő soha többet nem nősül, ez bőven elég volt neki.

Most már a férjem és esküszöm lelkesebben készült az esküvőre, mint én.

Egyszóval amit valaki holtbiztosra mond valamit, annak kapcsán még ezerszer meggondolhatja magát.

Ez alól talán a vallásos alapú meggyőződések képeznek kivételt.

2011. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is minden ok volt, ő is jött a nem fontos a papír dumával. Én meg mondtam hogy nekem meg fontos, és elmagyaráztam neki. Higgadtan, hogy 5 év után én nem a barátnője, párja, élettársa akarok lenni, hanem a felesége, a nevét akarom viselni. Akkor nem értett velem egyet. Pár nap múlva elmondta hogy átgondolta és legyen eljegyzés. A beszélgetés januárban volt, megbeszéltük hogy áprilisban eljegyzés.Én kicsit féltem hogy nehogy ráeröltetés legyen. De annyira jól sikerült az eljegyzés, a készülődés, egy kicsit álomvilágban éltük meg azt a hetet. És eljegyzés óta egyértelműen állítja hogy igazam volt, mert tényleg csak egy gyűrű, de nekünk jobb érzés, és jövő nyárra tervezzük az esküvőt.

Tudni kell hogy ő olyan szempontból is nehéz eset volt hogy ő csak 2 tanús esküvőt akart, de azért mert az ő családja elég necces, én még meghívhatom az én családomat és akarom hogy ott legyenek. Kiegyeztünk egy szűk családi körös 30 fős esküvővel + egy külföldi nászúttal.

Szóval próbáld meg neki elmagyarázni vita nélkül az érveket.

2011. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!