Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lesz egy kölyökkutyám, de...

Ha lesz egy kölyökkutyám, de már van egy felnőtt, akkor engem fog követni mindenhova vagy a másik kutyámat?

Figyelt kérdés
Kölyökkorban ugye minden kiskutya követi a gazdiját bármerre megy. De ha van már egy barátságos felnőtt kutyám, akivel jóban lesznek, akkor lehet , hogy inkább őt követi majd vagy hozzá ragaszkodik jobban?
2016. márc. 25. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt fogja követni, amelyikőtöket érdekesebbnek találja. Ha éppen uncsik vagytok, akkor meg a hulló faleveleket fogja követni.

A ragaszkodásnak meg ehhez semmi köze. Ha foglalkozol vele rendesen, tanítod, neveled, sétáltatod, játszol vele, akkor rendben lesztek.

2016. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EasyHUN válasza:
Attól függ hogy mennyit foglalkozol vele ha sokat akkor (naponta sétáltatod,tanítod, játszol vele,adsz neki kaját)akkor valószínű téged ha nem akkor se biztos de akkor nagyobb az esélye.
2016. márc. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Természetesen mindkettővel fogok foglalkozni sokat, csak kicsit aggódtam, hogy majd ketten jól ellesznek és leszarják a fejemet :D
2016. márc. 25. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ha követi a felnőtt kutyádat, mert természetesen tanulni akar.


Attól is függ, mennyire ragaszkodó természetű a kiskutya. Nekem a nagykutyám egészen konkrétan leszar mindent kiskora óta, megy mint a királylány a virágos réten. Másfél éves, és most kezd úgy kötődni, ahogy szeretném. Aki meg most jött kis fütyis, őt meg le sem lehet vakarni rólam. A nagykutyám és köztem rohangászik folyamatosan.

Megfelelő neveléssel, és ha a felnőtt kutyád szófogadó, sokat fog tőle tanulni, és kialakul benne a kötődés is idővel.

2016. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!