Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korig tart a kutyákn...

Hány éves korig tart a kutyáknál a fogamzóképesség?

Figyelt kérdés
Van egy 12eves szukam akit egy kóbor kutya felcsinalt.ossze is ragadtak ennyi idősen is képes a kutya hogy vemheslegyen?

2016. márc. 28. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen képes rá. De kockázatos ennyi idős korban. Ha már nincs ivartalanítva, miért nem figyelsz oda rá? Kérj időpontot az ivartalanításra. A műtét is kockázatos, de választhatsz, hogy megműtteted, vagy lehet, hogy az ellésbe pusztul bele, illetve nem olcsó mondjuk 8 kiskutyát beoltatni, chipeltetni, féregteleníteni, gazdát találni nekik pedig annál is nehezebb.
2016. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ha összeragadtak akkor tüzelt, tehát igen. Én megvárnám a félidőt, tehát kb 28 napot a párzástól számítva és elvinném ultrahangra. Ha akkor kiderül, hogy vemhes akkor meg ivartalaníttatnám rögtön. Az a kevésbé rossz ennyi idősen ilyen helyzetben.
2016. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az en kutyam el volt zarva ez meg szétszedte nem egy nemkét helyen a kerítést...valami injekció nincs amiről nemlesz vemhes?
2016. márc. 28. 13:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a kertben volt a kutyád, azt nem nevezném elzárásnak, illetve akárhol is volt, nem volt biztonságosan elzárva, ha egyszer bejutott hozzá a kan. Kérdezd az állatorvost, milyen ötletei vannak.
2016. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ismeretségi körünkben volt 2 ilyen eset is. Ott is azt hitték elég ha a kertben van a kutya és nem kell elzárni tüzeléskor, hát nem volt elég már ők is rájöttek...

Mind a 2 szuka injekciót kapott, hogy ne legyenek vemhesek és mind a 2 kapott egy jó kis méhgyulladást utána, ami miatt ivartalanítás lett a vége. Hívd fel az orvosotokat, hogy mit ajánl egy ilyen idős kutyusnál.

2016. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12 év alatt miért nem sikerült ivartalanítani? Még ha nem is szaporítod, gennyes méhgyulladása lesz előbb utóbb.
2016. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Udvaron belül saját kennelje van...engem meg rohadtul idegesít hogy mas nemtudja becsukni a kutyáját..mar úgy nez ki a kerítésünk mint valami rongyos abrosz..mindenhol meg kell javítani...en elcsukom ilyenkor a kutyák mas mer nem teszi meg?
2016. márc. 28. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert a felelős kutyatartó ivartalalnítja a kutyáját, nem bezárja amikor tüzel. Akinek kanja van, szintén, és máris nem szökik a kutya és nem szed szét kerítéseket.
2016. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én még nem ivartalaníttattam, mert kölyök korban nem vagyok hajlandó, de az én kutyám lakásban van, szóval az ablakon csak nem ugrik be kutya hozzá! :D
2016. márc. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!