Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerti dísz kutyával mit...

Kerti dísz kutyával mit csináljak?

Figyelt kérdés

adott egy amstaff,menhelyi örökbefogadott,2 éves.

kicsivel több mint fél éve van nálam.

egyszerűen nem tudok vele már mit csinálni.télen azért nem tudtam mozgatni,mert hideg volt neki,és nem volt hajlandó semmire.

most itt a jó idő,erre meleg van...

15fok és szikrázó napsütéses a mai nap,gondoltam kimegyek vele biciklivel hogy fusson.erre a fél órás futásnak 90%-a ügetés volt...(nem az első eset hogy így vittem ki)

ha már most melege van,mi lesz vele nyáron?

kirándulni nem tudok vele,mert retteg a kocsitól,hiába próbáltam beszoktatni,nem ment...

eléggé félős,a szokott séta útvonalán és kerítésen belül érzi csak jól magát.próbáltam nyílt terepen gyakorlatozni,játszani vele,de nem figyel,nem érdekli semmi sem,menne vissza az udvarra.ha a ház melletti füves részen labdáznék akkor nem érdekli,de ha bemegyek az udvarra,már jön hogy dobjam el.

a játékait amúgy 5 perc alatt megunja,mindegy melyikkel próbálkozom.

egyedül kaja után aktiv,éppenhogy evett,már játszana...

direkt azért választottam ezt a fajtát,mert aktív és okos,bármit lehetne vele csinálni...erre az enyém csak van a kertben.

lehet az ilyen kutyát egyáltalán valamivel motiválni?


2016. márc. 28. 13:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szóval csak sikerült fél órát "ügetni" az jó. Szerintem elfáradt nem hiszem hogy melege van, bár Te kutyud jobban ismered.

Fokozatosan kell mozgatni, sok idő után természetes hogy nem bír sokat. A pici eredményeknek is örülj és szerintem ne add fel jó lesz az!

Kitartást!!

2016. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Hívj házhoz egy oktatót, aki megnézi a kutyát...

Addig is a napi kajájáért dolgoztasd meg: ül-fekszik-marad-lábhoz, kaja keresés, stb

2016. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen,én is így voltam vele,hogy örülnöm kell ennek is,de mikor hozzánk került és kivittük biciklivel,sokkal nagyobb sprinteket csinált.pedig akkor testileg teljesen le volt robbanva...Inkább melege van,már mikor kiindultunk a kapun,már akkor is csak ügetett,és alig akart nagyobb fokozatba kapcsolni.hazaérve meg csak téblábolt az udvaron.de most is azt csinálja,ide oda fetreng.ha el lenne fáradva,akkor aludna egyet,utána viszont ugyanúgy pörögne.

Ajjj Szilvi én örülnék hogyha a helyi szakit felhívhatnám,de már egy hónapja munkanélküli vagyok,most erre nem tellik... :(

Amint lesz munkám akarok egy teljes vérképet csináltatni.pár hónapja barfozok,és esküszöm hogy a táp mellett több energiája volt.

De nem tudom mit rontok el.Arra gyanakszom hogy valami hiányzik a kajából,azért ilyen.

2016. márc. 28. 14:21
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hm most hogy mondod ja, előfordulhat hogy a kaja is befolyásolhatja én nem értek a barf etetéshez de ha van Facebook-od ott vannak ilyen csoportok biztos tudnak segíteni és akkor jobban össze tudod neki állítani az ételét. Hátha rájössz hogy hiányzik valami.
2016. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ezekben a csoportokban benn vagyok.Egyedül abban térek el(legalábbis amennyire észrevettem)hogy nem adok vörös húst.

De azt is csak azért hanyagolom,mert nem bírja a gyomra(besavasodik).

2x álltam neki a marhának,mind a 2x abbahagytam egy idő után.

most szüneteltetem,aztán lassan újra megpróbálom.Abban azért mégiscsak több energia van mint a nyusziban meg a csirkében...

2016. márc. 28. 15:10
 6/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Akkor még arra tudok gondolni, hogy nem rendszeres a mozgatás. Fogd meg, kösd pórázra és intenzív séta...kezd fél órával, aztán fokozatosan növeld...akár napi kétszer is...kint érjék pozitív élmények, fincsi jutalomfalattal tanítgasd. Ha rákap a séta ízére, megszereti majd.

De MINDEN NAP vidd

2016. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A sétával nincs baja,azt szereti!Szoktam vele szinte minden nap menni.

Az edzés jellegű kötelező futást nem bírta.

2016. márc. 28. 15:44
 8/18 A kérdező kommentje:

Meg úgy az általános érdektelenségével van bajom.Hogy semmi sem köti le.

Egyedül a sétánál lelkesül fel,de az nem olyan intenzív,mint amit szeretnék.

Kevesebb kaját nem akarok adni,mert akkor még ennél is jobban belassul,de a jelenlegi adagnál meg lassan ki fog gömbölyödni :D

2016. márc. 28. 15:48
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

Szilvi...ahoz a kutyahoz nem oktato hanem allatorvos kell.

Kedves kerdezo azt ajanlom keress egy jo allatorvost es vizsgaltasd ki a kutyat. Nem normalis ha igy farad es kedvtelen.

2016. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

ezért szeretnék egy teljes vérképet.mert hiába mutatom meg a dokinak,megnézi,és azt mondja hogy minden rendben...ráfogja a kajára(nem nyers párti) vagy azt mondja hogy ilyen természet.

mikor kihullott a szőre és sebesedett,még akkor se vett kaparékot,hanem azt mondta hogy nem etetem normálisan,és vitaminhiány lépett fel.

de most jöttem be tőle,itt van délután 5,és most van felpörögve.

2016. márc. 28. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!