Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 km túra egy 7 hónapos...

16 km túra egy 7 hónapos kölyökkel?

Figyelt kérdés

Középtermetű, kb akkora, mint egy mudi. Az út fele egyenletesen lefelé halad, a második fele meg egyenletesen emelkedik. (Dobogókő- Lukács- árok- Téry- út- Dobogókő). Ennyit még nem sétáltunk egyhuzamban. Nem hiszem, hogy kidőlne ennyitől, de ha mondjuk nagyon kimerül, lehet valami baja?

Ma mentünk 10 km-t, de ebben több volt a meredek szakasz. A végén még volt kedve egy kicsit botozni, de már édesen alszik.

Mit gondoltok? El merjünk indulni?


2010. ápr. 4. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:

hát ha kibírta a 10 km-t, akkor nem lehet túl sok baj a 16-tal, de vigyél neki sok vizet, meg pihenjetek sokat.

sztem nem lesz baj.

2010. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 16km-re nem vinném. Ennyi idősen nem szabad megerőltetni a kutya izületét. Inkább fokozatosan növeld a távot.
2010. ápr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi 9 hónaposan mentünk egyszer 17-18 kilométert, de nem volt edzetlen a kutya, mert előtte már 3 hónapon keresztül napi 8 kilométert sétáltunk. Szerintem a tied is bírni fogja, egy alkalom nem teszi tönkre az izületeit sem.
2010. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
Ha nagyon elfárad, legfeljebb tedd bele a hátizsákba. Semmiképp ne erőltesd, ha azt látod, hogy már nagyon ki van fáradva.
2010. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet nyugodtan,de ha elfárad a kutyus akkor állj meg vele,pihenj adj neki inni. Én a 8 hetes amerikai bulldog kiskutyámmal is megtettem már 10 km-ert. :D
2010. ápr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig is sokat volt mozgatva, jó az izomzata, kondíciója, akkor simán. Gondolom, a csapat is megáll közben pihenni, a kutyának is jó lenne menet közben egy kis pihenő, no meg persze víz.

A kullancs elleni védelmet el ne felejtsd, rengeteg a fertőzött kullancs!

2010. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos az eső miatt a túra elmaradt, vagyis máshová mentünk helyette. Természetesen be van csepegtetve Advantix- szel :)
2010. ápr. 5. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!