Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a komondor...

Mit csináljak a komondor kölyökkel?

Figyelt kérdés
1 hete van itt a kölyök és mivel mikor idekerült a kerítés nem mindenhol volt tökéletes, néhány napra beengedtük, hogy a házban aludjon és napközben is bejöhessen. Most viszont már követeli, hogy bejöjjön, az ajtónál nyüszít, ha nem jöhet be. Mit csináljak? Továbbra se engedem már be, vagy mit?
2011. aug. 22. 17:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ne engedd be és mikor nyüszít ne menj ki hozzá mert akkor nem fog javulni a helyzet.
2011. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne engedd be, ha nyüszít. Ugyanis össze fogja szépen kötni az okos buksijával, hogy nyüszítek = bemehetek. Ha rájön, hogy hiába nyüszít, akkor sem engeditek be, majd megtanulja, és rájön, hogy annak az időszaknak vége. Most még nem érti, miért nem mehet be, ha eddig megtehette, és egyébként is jól érezte magát bent.
2011. aug. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
én küldtem a privit remélem megkaptad? arra vigyáz ne vidd el sétálni ,mert ő területet véd és amerre viszed az mind az ő területe lesz és előfordulhat,hogy az egész utcát védeni fogja és állandóan az úton lesz, már a lakás is az ő területe!
2011. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

még kiskutya,nem fog egy 8-9-10 hetes kutya még területet védeni,majd 6 hónapos kortól ......

Na de igaz,hogy egy igazi területvédő.

2011. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ekkora hülyeséget! Azért mert egy területvédésre hajlamos kutyafajta, nincs szüksége sétára?? Dehogynem! Ugyanúgy, mint egy csivavának!
2011. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

attól függ, mennyi idős!!!!!!

ha 4 hónaposnál fiatalabb (gyanítom), még nyugodtan engedd be!!!!!



a többieknek pedig üzenem, hogy hülyeségeket ne irkáljanak már.

Attól még, mert az ő szüleik/nagyszüleik még így bántak a kutyával, a tudomány fejlődik, és már tudjuk, hogy semmi baj nem lesz - sőt -, ha 4-5 hónapos korig a kutya velünk alszik akár!



egy etológus tanhallgató. (ezt csak azért írom ide, mert itt arc nélkül írogatunk, de szerintem én többet tanultam a kutyák viselkedéséről...)

2011. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
lehet,hogy tudásod van,de azért másnak ne mondd már meg,hogy mit engedjen be házba és mit nem,ha nincs kedve be engedni a kutyát,akkor nincs,én is nagyon szeretem a kutyákat,sőt imádom,de velük nem aludnék azért....
2011. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A kiskutya 2 hónapos múlt, bent is és kint is jól érzi magát(kint főleg csak, ha mi is kint vagyunk vele, de néha rájön ez az egész és akkor kaparja az ajtó és nyüszít, általában max 5 perc után megunja és elmegy és kis idő múlva viszont visszajön.

Igazából a fő kérdés, hogy emiatt nem lesz semmi "lelki törése" a kutyának, ugye?

2011. aug. 22. 19:38
 9/18 A kérdező kommentje:
Meg nem szeretném, ha emiatt a komondor el lenne rontva, hogy bejön, mivel mindenhol azt írják erről a kutyáról, hogy nem szeret a házban lenni...és akkor itt van ez a kiskutya, aki imád itt lenni, sőt akaratoskodik. Féltem, hogy esetleg azért, hogy most bejön, nem lesz az a területvédés benne, mint kéne és esetleg mikor nagy lesz, akkor is követelni fogja. Hülyeség? :D Nem tudom értitek-e mit akarok ezzel mondani..
2011. aug. 22. 19:41
 10/18 anonim ***** válasza:
18:22-es vagyok amiket neked leírtam azok valóságosak, Ezeket a komondor viselkedési formákat meg tudom mutatni. Ha ennyi ember foglalkozik komondorral, mint amennyien hozzászóltak, akkor minden 5. háznál komondorok lennének. Felnőtt korában a kan a 70 kilót és 120 cm magasságot elérheti, jól fog mutatni a konyhában, amúgy a csivavát keresztbe lenyeli , úgyhogy nem kellene más fajtákhoz hasonlítani!
2011. aug. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!