Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek értik a kutyák,...

Szerintetek értik a kutyák, amit mondunk?

Figyelt kérdés
Ma az anyukámmal egész nap ezen gondolkoztunk. Kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok.Én azt mondom nem, de anyumnak is jó érvei vannak. Egyik nap ellopta az apum papucsát a kutya, és éppen kiköpte. Anyukám mondta a tesómnak, hogy gyorsan vegye el a földről, a kutya, meg majd fellökte mikor meghallotta. Meg másik nap ellopta anyum papucsát, tesóm meg mondta neki, hogy őt az anya papucsa nem érdekli, és elopta a tesómét. 11/L
2010. ápr. 4. 21:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
95%
de jófej kutyátok van :D Amúgy szerintem a beszédet nem érti, de az ember gesztusaiból simán rájön mit akartnak csinálni.
2010. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
95%
Szerintem sem értik szó szerint, de azért valamit csak értenek. (Szavak amiket betanítunk nekik)
2010. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem ertik, mit mondasz, ellenben sokkal kifinomultabb erzekszerveik vannak es a hanghordozasbol, mozdulatokbol rajonnek, mit szeretnel. Kiprobalhatod, hogy lagy hangon csunya dolgokat mondasz neki vagy duhos hangon kedveseket, nem fogja erdekelni, mit mondasz, csak a hangod.
2010. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
bizonyos dolgokat igen is értenek. Főleg ha roluk van szó:)
2010. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
sztem értik ha nem is mindent de sokmindent
2010. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

érdekes kérdés... szerintem azok a kutyák értik a nyelvünket, akiknél nagyon szoros a gazdi-kutya viszony. a spánielem 11 évig volt velem.

ha azt mondtam neki " Hozd be a kertből a zöld békádat, légyszives..." Kiment és behozta. Nem a rózsaszin nyuszit hozta be, hanem a békát. Na? :) Jó ugye? Nagyon okos volt, félszavakból értettük egymást.


Nagyon fájt és fáj az elvesztése. Egy éve egy yorkim van. Ami meglepő, hogy nála is kezd kialakulni ez, pedig nem fűztem hozzá sok reményt, hiszen terrier.

De meglepően mindig a nyomomban van és érti amit mondok neki, ... Ha kimegyek az ajtón, és van valaki más bent, akkor keservesen sír, jönne utánam... Azt hiszem valahogy így alakul ki ez a dolog. ELőször csak elválaszthatatlanok lesztek, aztán saját nyelven beszélgettek.

2010. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a kutya nem ember, nem "beszél", és nem is érti az ember nyelvet. nincsenek beszélő vagy értő állatok.


azonban kutya falkaállat, tehát társasági lény, így bizonyos helyzeteket nagyon is ért. tudja, ha leszidjuk, érti, ha megdícsérjük. ezek a reakciók az állatvilágban is léteznek, elég, ha megnézed, hogy egy anya kutya vagy macska hogy vislekedik a kölykeivel.


a kutya felismerheti ugyanakkor a gazdája hangját, és hanghordozását. felismer egyszerű jeleket is (függy, vezényszó). ez nem azt jelenti, hogy érti, hanem hogy megtanulja, hogy az a hangzású jel ahhoz tartozik, hogy le kell ülni.

2010. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem van benne valami. Vannak érzékenyebb, intelligensebb kutyusok, főleg olyanok, akikkel sokat foglalkozik a gazdi, vagy állandóan embertársaságban vannak.

Bizonyos szavakat - az értelmi kapacitásuk határán belül - elsajátítanak, az újonnan használtak egy részét megértik a hangsúlyunk alapján, néha a mi magatartásunkból találják ki, mit is akarunk tőlük, és annyira a kedvünkre akarnak tenni, hogy néha ráéreznek, mit is kell tenniük épp abban a szituációban.

Szerintem csak végtelenül kedvesek, és nagyon figyelnek ránk.

Én ahhoz hasonlítanám, amikor egy kínait próbálunk magyarul megtanítani, úgy, hogy nem beszélünk kínaiul, és ő megjegyzi azokat a szavakat, amikre szüksége van, hogy el tudjon adni papucsot és pólót. Hiába, hogy nem érti, a vevő más színű zoknit keres, segíteni fog, és végül meg is találja a megfelelő zoknit. A kínai rokonnyelv a japánnal, és feltételezem, a macska japánul beszél, de neki nem érdeke, hogy megjegyezzen szavakat magyarul, mert a magyar úgyis erőlködni fog, hogy a kedvében járjon, és megtanul egy pár szót japánul. A kínai megérti egy kicsit a japánt, de annyira nem, hogy összehaverkodjanak, de azért komoly kommunikációs problémák alig vannak.

Remélem, érthetően fogalmaztam. :)

2010. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a nyelv elsajátításának képessége kizárólag az emberre jellemző tulajdonság.
2010. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még ha nemis érti szószerint hogy mit mondunk a kutyának,a hangnemből mindent értenek!
2010. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!