Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak a kutyammal?

Mit csinaljak a kutyammal?

Figyelt kérdés

Mar lassan ket eves lesz de ha itthon hagyjuk mindig rosszat csinal pl letepi a tapetat, szet szedi a cipot, ossze ragja a szonyeget stb..

Es jovore meg tobbet lesz itthon egyedul mert uj suliba megyek es hamarabb kell elindulnom es kesobb jovok. Mar nem tudom mit lehetne vele csinalni.



2016. ápr. 5. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Kérdés, mennyit van naponta sétáltatva, mozgatva? Szabad futás, játék más kutyákkal, feladatozás? Indulás előtt és hazaérkezés után jól le kell fárasztani a fenti dolgokkal.

A lakásban pedig el kell keríteni neki egy részt, ahol nem tud rombolni, ellátni sok rágnivalóval, amikor egyedül marad.

2016. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elvinni olyan kutyaiskolába, ahol foglalkoznak viselkedési problémás kutyákkal, vagy házhoz hívni erre alkalmas kiképzőt. Lehet segíteni a problémán, de nem neten három mondatban.
2016. ápr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Olvass utána a szeparációs szorongásnak. Ja, és ne a kutyi legyen a főnök!
2016. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, és egyáltalán nem ő a főnök! Én se tudom mit csináljak vele, pedig direkt úgy megyünk el akár a boltba is, hogy előtte fél órát lenn labdázik!
2016. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen kutyával nem fél óra labdázás kell, hanem annyi játék, hogy már fel se tudjon állni. Az én 5 hónapos kutyámnak fél óra meg sem kottyan.

Őt be szoktuk adni heti 1-2 alkalommal kutya napköziben.

Ha onnan hazajön, akkor egész este alvás van és még másnap is nyugodtabb :)

2016. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És akkor labdázzak vele órákat hogy fél órára le tudjak menni a boltba? Kicsit sántít ez a dolog... szerintem senki nem csinálja ezt. Mert nem arról van szó hogy bírjon ki egy 8 órás munkaidőt, hanem max 1-2 órát egyedül.
2016. ápr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem, hoy nem napi egyszer, hanem 4x van fél óra szabad rohangálás és mozgás neki.
2016. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Napi 3x es kb egy fel orat szoktam vele kint lenni es estefele meg kb 1 orat. Van neki nagyon sok jateka meg csontja meg minden de ha itthon hagyjuk akkor nem jatszik veluk meg semmi. Meg egyebkent o elvan itthon mert ha 5 oram van es utana haza erek akkor meg alszik es nem rosszalkodik de ha 6 oram van akkor meg utanna gondolom kialudta magat es rosszalkodik. Hetvegen meg kb 2-3 orakat szoktunk vele kint lenni es jatszik masik kutyakkal de ha megunja akkor meg mar nem lehet lefarasztani mert kint meg a labdajaval se foglalkozik.
2016. ápr. 5. 16:22
 9/11 anonim válasza:
Nem az a lényeg, hogy több órát kell játszani, fél óra nyugiért. Lehet gyorsan is pl.: 15 perc intenzív tanítás, 15 perc nagyon intenzív játék ( Ha tud apportozni, az nagyon jó ehhez). És min. 30 perc séta, de én biciklivel szoktam futtatni a kutyámat, elég gyorsan (min.30 percig). Meg még függ a: kutya fajtájától, nagy mozgásigényű-e , lakásban van-e, ha igen kicsibe, vagy nagyba, mekkora a kutya? ( kb. ezeket a tényeket kéne megnézni)
2016. ápr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezt mondom, hogy fél órát intenzíven fut, akkor jövünk fel, ha már nem hozza a labdáját, hanem csak fekszik a fűben és liheg. Ha meg elmegyünk, arra jövünk vissza, hogy farigcsálja a fa szekrényt. Pedig kinn vannak a játékai.
2016. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!